starega

W Tomaszowie Lubelskim trwa prawdziwe święto nartorolkowe. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą sprawdzić się w biegach sprinterskich, oraz biegach długich. A dla tych co pragną więcej szybkości zorganizowano bieg na 100m!

 

W Tomaszowskich zawodach udział mogli wziąć praktycznie wszyscy, konkurencje były przeprowadzane w kategoriach od MASTERS do najmłodszych kilkuletnich dzieci.

 

W najstarszej kategorii masters 60 wygrał pan Leszek Kleszczyński z Tomaszowa. W kolejnej kategorii masters 50 zwyciężył Robert Sadowski z naszego skipol.pl TEAM-u, a w masters 40 triumfował Damian Ciborowski z KS Speed Jasło.

 

W kategorii senior zwyciężył nie kto inny jak Maciej Staręga reprezentujący UKS Rawa Siedlce. Wśród juniorów A najlepszy się okazał Łukasz Bachleda z KS Obidowiec Obidowa, a w juniorach B zawodnik gospodarzy MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski Bartosz Głaz pokonał wszystkich swoich rywali. W kategorii junior C zwycięstwo odniósł Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce.

 

Wśród seniorek zwyciężyła zawodniczka UKS Rawa Siedlce Anna Bielecka, w juniorkach B najlepsza okazała się Monika Skinder reprezentująca miejscowy MULKS Grupa OSCAR, a w kategorii juniorek C triumfowała Anna Berezecka również z MULKS Tomaszów Lubelski.

 

Zwycięzcy młodszych kategorii:

Junior D1 - Michał Okniński (UKS Rawa Siedlce)

Junior D2 - Maciej Dubas (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)

Junior E1 - Michał Nizio (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)

Junior E2 - Damian Muca (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)

Junior F - Mateusz Niedziółka (UKS Rawa Siedlce)

Juniorka D1 - Kamila Harbuz (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)

Juniorka D2 - Martyna Więcławek (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)

Juniorka E1 - Weronika Juzeluk (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)

Juniorka E2 - Dominika Krajcer (UKS Rawa Siedlce)

Juniorka F - Aleksandra Butyńska (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)

 

Dodatkową atrakcją była Tomaszowska Setka o Puchar Krismara czyli bieg na dystansie 100 metrów. Wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Staręga uzyskując czas 11,582 s, który jest nowym rekordem Polski. Poprzedni, ustanowiony w ubiegłym roku rekord Arkadiusza Posiadały wynosił 11,74 s. Natomiast wśród kobiet, z czasem 12,836 s triumfowała Monika Skinder, która również poprawiła swój ubiegłoroczny wynik 12,98s. 

 

GALERIA FOTO (autor: Paweł Żółkiewski)

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

WYNIKI KOŃCOWE

TOMASZOWSKA SETKA