nartorolki

Ponad 50 zawodniczek i zawodników z całego kraju biegało wczoraj w Puszczy Darżlubskiej koło Wejherowa. Przypomnijmy, że rywalizowano stylem klasycznym i dowolnym na nartorolkach, oraz na nartorolkach terenowych.

 

Szcvzegółową relację z zawodów opublikujemy jutro (wracamy z Wejherowa) teraz w poszczególnych linkach poniżej przedstawimy wyniki wczorajszej rywalizacji.

 

Zwycięzcą dystansu głównego 160 kilometrów stylem dowolnym na kołach PU (poliuretanowych) został startujący w Wejherowie po raz pierwszy Damian Ciborowski z Speed Jasło. Druga lokata to Józef Wojtyła z Pogórza (skipol TEAM), trzecia dla Bogusława Gracza z Zębu. Dwukrotny zwycięzca na tym dystansie z lat 2015 i 2016 Paweł Bubula (skipol TEAM) w tym roku ukończył rywalizację tuż za podium.

Do mety dotarło 10 zawodników, w tym jeszcze dwójka zawodników naszego portalowego teamu. Szóste miejsce zająół mieszkający na co dzień w Bristolu (UK) Grzegorz Motyka, ósme Bogusław Niedziela z Gorlic.

WYNIKI 160KM

 

Do biegu na dystansie 80 kilometrów stanęło 12 osób. Przypomnijmy, że na tym dystansie obowiązywały koła czarne, gumowe lub koła pompowane. Zwycięzcą na nartorolkach stylem dowolnym został Wojciech Wojtyła z naszego teamu, przed Jakubem Mrozińskim z Start Ski Jakuszyce i Adamem Wysockim z Augustowa. Na kołach pompowanych zwyciężył Marek Tokarczyk z MT-Sport/ nabiegowkach.pl, najszybsza kobieta na tym dystansie do Jadwiga Grynkiewicz z Wilna (MT-sport).

WYNIKI 80KM

 

Najkrótszy wczorajszy dystans to już pełna gama stylów. Rywalizowano w nim stylem klasycznym i dowolnym oraz na kołach pompowanych. Poszczególne kategorie wygrywali:

Izabela Marcisz  - styl dowolny

Marcelina Wojtyła - styl klasyczny

Michał Skowron - styl dowolny

Rafał Koryciński - styl klasyczny

Grzegorz Musioł - nartorolki terenowe

 

WYNIKI 40KM

 

Na zdjęciu zwycięzca dystansu głównego czyli 160 kilometrów stylem dowolnym na kołach PU Damian Ciborowski z Speed Jasło.

 

UWAGA! Komunikat organizatora zawodów i naszego portalu jako współsprawcy:

Mylić się jest rzeczą ludzką, stąd z góry przepraszamy za mały kłopot. Pewna partia koszulek, które dotarły do odbiorców/zawodników 3 Festiwalu Biegów Nartorolkowych miały niewielkie błędy drukarskie, wynikające co tu dużo mówić z krókiego czasu na wykonanie ultramaratońskich koszulek. Osoby, które stwierdzą na swoich koszulkach powyższe prosimy o kontakt z organizatorem zawodów, lub z naszą redakcją na adres: redakcja@skipol.pl

 

kace