Wyniki: Biegi masowe Polska

BIEG NOWOROCZNY W TOMASZOWIE.
Pierwsza niedziela Nowego Roku to zawody Noworoczne w Tomaszowie Lubelskim.Aury (do dzisiaj) panującej w Tomaszowie zazdrościli chyba wszyscy biegający na nartach.Kilkadziesiąt centymetrów śniegu, lekki mróz i doskonale przygotowane trasy,aż się chciało startować.W zawodach wystartowało 73 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych i.. wszyscy ukończyli.wyniki w załącznikuFOTO:lozn.org.pl
2010-01-03 20:44
Czytaj więcej
BIEG NOWOROCZNY W TOMASZOWIE.
3 stycznia (niedziela) odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim Bieg Noworoczny.Zawodnicy od kategorii senior/ka do najmłodszych czyli juniorek i juniorów F wystartują stylem dowolnym.W starszych kategoriach będzie to start interwałowy, najmłodsi wystartują ze startu wspólnego.ORGANIZATOR ZAPEWNIA, ŻE ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ NAPEWNO!!regulamin w załączniku
2009-12-30 09:03
Czytaj więcejBiegi w Szymocicach.
27.02.2009,Szymocice,III Bieg na nartach o Puchar Wójta Gminy Nędza.Ponieważ jesteśmy po to, żeby propagować biegi narciarskie w kraju (min.oczywiście) zamieszamy wyniki wszystkich zawodów jakie otrzymujemy.W dniu 27.02.2009 odbył się III Bieg na nartach o Puchar Wójta Gminy Nędza. Wystartowała liczna grupa zapaleńców narciarskich z śląska. Zawody rozegrane zostały w trudnych warunkach śniegowych na pętli 1800m stylem klasycznym w dwóch kategoriach mężczyzn i jednej kobiet. W kategorii kobiet na dystansie 5km zwyciężyła Dominika Bielecka przed Sabiną Śpiewak i Kornelią Niewiadomską. W kategorii mężczyzn do 45 lat na dystansie 10km zwyciężył Kazimierz Grycman przed Krzysztofem Skorupą i Bogusławem Nosalem. Powyżej 45 lat wygrał Janusz Magiera, przed Piotrem Porębskim i Stanisławem Kłyś.wyniki w załączniku
2009-03-02 09:39
Czytaj więcej
30 BIEG KRASNALI W CZARNYM BORZE.
15.02.2009,Czarny Bór,30 BIEG KRASNALI Po upływie 30 lat spotkali się na trasie biegu, twórcy i pomysłodawcy tej imprezy. Inicjatorem Biegu Krasnali był Jerzy Kliszewski były dyr. Szkoły Podstawowej w Witkowie Śl. dyr. Zbiorczej Szkoły Gminnej w Czarnym Borze Tadeusz Duroł, oraz nauczyciel wf. w tej szkole Edward Dudek. Za zgodą ówczesnego Komandora Biegów Gwarków Juliana Gozdowskiego impreza została włączona do klasyfikacji Biegu Gwarków. Pierwszy Bieg Krasnali odbył się 1980 roku, ówczesna zima nie była zbyt łaskawa, zawody rozegrano pod Borównem, a na część trasy śnieg dowożono na wozie konnym, aby zawodnicy mogli startować na pętli. Jednym z jej uczestników był późniejszy Olimpijczyk Zbigniew Filip. Biuro zawodów mieściło się w wysłużonym samochodzie marki Żuk. W zawody zaangażowani byli nauczyciele ze szkoły w Czarnym Borze i Witkowie , zapisy w samochodzie prowadziła p. Lucyna Kożuch. W pierwszym biegu wystartowało ponad 100 młodych zawodników. Właśnie podczas tych zawodów padły deklaracje, o budowie stadionu i budynku gospodarczego, w którym miała zamieszkać sportowa rodzina Dudków. Ewa Olimpijka z Insbrucka, vice Mistrzyni Świata w łyżwiarstwie szybkim i Edward były reprezentant Polski w biegach narciarskich i supermaratonach. Władza Gminy Naczelnik p. Grzyb mocno zaangażowany w sukcesy sportowe naszych uczniów ( zwycięstwa w biegach przełajowych i narciarstwie na szczeblu wojewódzkim ) deklarowała dużą pomoc i stworzenie b. dobrych warunków socjalno bytowych dla rozwoju sportu na terenie Gminy Rodzina Dudków nie doczekała się na mieszkanie i w 1982 wyjechała na stałe w Beskid Żywiecki do Radziechów. Zdobywając doświadczenie podczas organizacji Biegów Gwarków i Krasnali przenieśli to na organizację od 23 lat Biegu Dudka w Radziechowach. Narciarskie Biegi Dudka to jedyne na świecie biegi narciarskie rozgrywane od 23 lat w wyznaczonym wcześniej terminie. Miło było po 30 latach spotkać byłych zawodników, a obecnie nauczycieli i rodziców Krasnali. Biegi w Czarnym Borze zgromadziły ponad 300 biegających Krasnali. Jeden z biegów poprowadził E. Dudek, a w biegu wystartowały jego dwie najmłodsze córki Natalia i Ewa które też zmieściły się na podium. Udział władz Gminy z Przewodniczącą Henryką Wyszowską i Wójtem Andrzejem Chmielowskim, oraz dyr. Szkoły Podstawowej Donatą Młodziankowską – Rokitą, oraz Anną Dziewit, świadczy o zaangażowaniu i dalszym rozwoju tej imprezy. Dzięki takim nauczycielom i trenerom jak Zdzisław Kotas, Sławomir Szyda, Agnieszka Wtorek, czy Dorota Turek jeszcze wiele pokoleń przejdzie pierwsze szlify sportowe. Duża ilość nagradzanych Krasnali w każdej kategorii wiekowej od przedszkolaka, do ucznia klasy VI do 10 miejsca, zachęci dzieci do intensywniejszego treningu. Kiełbaski i gorąca herbata, czy smaczna grochówka serwowana dla uczestników i ich opiekunów, oraz wspaniały tort wylicytowany za 1000 zł, zasilą konto organizatorów. Za organizację 30 Biegów Krasnali gość zawodów Edward Dudek wręczył Puchar dla Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze na ręce p. dyr. Donaty Młodziankowskiej – Rokity, oraz Jerzemu Kliszewskiemu, który rozpoczął organizację, a potem przekazał pałeczkę p. Donacie. Szkoda tylko, że jeden z twórców Tadeusz Duroł nie zjawił się na Jubileuszu Biegu. Ale obecność byłej nauczycielki, a obecnie Przewodniczącej RG Henryki Wyszowskiej i Lucyny Kożuch było miłym wspomnieniem po latach tej pięknej imprezy. Zaproszeni goście i sponsorzy mieli okazję obejrzenia nowej wspaniałej szkoły, jej osiągnięć, oraz wystawy z okazji 30 - lecia Biegu Krasnali. Za miły i sympatyczny pobyt i dalsze Biegu Krasnali dla całego grona składam serdeczne podziękowania. Baca
2009-02-22 09:51
Czytaj więcej
BIEG DUDKA - WYNIKI
XXIII MIĘDZYNARODOWY BIEG DUDKA NA WYJEZDZIE !Rozegrany w sobotę XXIII Międzynarodowy Bieg Dudka XIV Memoriał Ewy Dudek. Puchar AKUNA POLSKA , oraz Mistrzostwa Polski Lekarzy z braku odpowiedniej pokrywy śnieżnej w Radziechowach trzeba było przenieść do Szczyrku. Szczyrk okazał się bardzo gościnny była odpowiednia pokrywa śnieżna i mróz odpuścił prawie 300 osobowej armii biegaczy. Na starcie stanęli od przedszkolaka niespełna 5 latka Michała Adamczyka z Jastrzębia Zdroju po 76 letniego Edwarda Kędziora ze Skoczowa. Na polanie gdzie przygotowywane są trasy do EYOF od wczesnych godzin rannych było gwarno i wesoło, ale prawdziwe oblężenie przeżyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczyrku gdzie od wczesnych godzin rannych zjeżdżali się narciarze z różnych stron Polski. Nie mogło zabraknąć narciarzy z zaprzyjaźnionego Niemenczyna na Litwie z jej Starostą Mieczysławem Borusewiczem, który jest rozkochany w Beskidach i narciarstwie i od kilku lat przyjeżdża z ekipą i startuje w biegu wspierając dyrektora Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego Mariana Kaczanowskiego i jego podopiecznych. Jak co roku silną ekipę wystawili Czesi i tym razem główne trofea oprócz metrowych kiełbas zrobionych na tą imprezę przez firmę Wojciecha Dobiji z Żywca pojechały za miedze. Oprócz dyplomów folderów czy okolicznościowych widokówek tym razem zawodnicy otrzymali medale odlane na te zawody . Najpierw w szranki rywalizacji stanęli uczniowie klas 1 do 4 i mieli do pokonania 1 kilometr tu od początku na czele był Lubos Konderla z Czech, wśród dziewcząt klasę pokazała młodsza z bliźniaczek Natalia Dudek z Radziechowskiego Bacy . Wśród zawodników podstawówek bardzo ładnie zaprezentowali się zawodnicy z Marklowic, którzy zajęli czołowe miejsca. Po starcie zawodniczek i zawodników z podstawówki , nastąpił start gimnazjalistów którzy mieli do pokonania 3 kilometrowy dystans tu na metę jako pierwsza wpadła Sylwia Molitor z Marklowic na trzecim miejscu finiszowała starsza z córek Komandora Weronika Dudek. Wśród chłopców klasą dla siebie był Edwin Tomaszewicz z Litwy wyprzedzając Michała Grzegorzka z Rajczy. Sygnał startu w biegu głównym dał V-ce Burmistrz Szczyrku Wojciech Kufel i Wójt Gminy Radziechowy – Wieprz Grzegorz Figura. Od początku na czoło wysunął się Czech Rene Sikora i nie oddał go do końca, wśród kobiet klasą dla siebie była Dominika Bielesz z Trzyńca. Zawodnicy biegali na pętlach gdzie panował dosyć duży tłok, ale trasy do biegu przygotowane były bardzo dobrze sprzętem mechanicznym, który do późnych godzin nocnych wycinał tory biegowe. Jeżeli uda się gospodarzą Szczyrku ukończyć rozpoczętą inwestycje to miasto i biegacze narciarscy otrzymają wspaniały obiekt na którym będzie można prawie w centrum miasta pobiegać na nartach. Było dużo pracy dla sędziów i komisji wyników bo zawodnicy musieli w biegu głównym pokonać 6 pętli natomiast juniorzy i zawodnicy w biegu o Puchar Akuna Polska i Mistrzostw Polski Lekarzy mieli do pokonania 3 okrążenia. Było też dużo klasyfikacji czy to w grupach czy w klasach szkół dlatego dekoracja trwała prawie godzinę. Nagród medali i pucharów było co niemiara, jednak dla wszystkich najważniejsze jest otrzymać ponad metrową kiełbasę. Zawodników dekorowali Burmistrz i V-ce Szczyrku Wojciech Bydliński i W. Kufel, Starosta Niemenczyna Mieczysław Borusewicz i Wójt Gminy Radziechowy – Wieprz Grzegorz Figura, oraz Prezes Banku Spółdzielczego Radziechowy Przemysław Kubaszek. Dzięki sponsorom było tak dużo nagród Sponsorem Głównym była Akuna Polska Sp. z o.o. w imprezę mocno zaangażowała się Gmina Radziechowy – Wieprz i Starostwo Żywieckie, mimo że Radziechowska impreza rozgrywana była w Szczyrku dużą pomoc i zaangażowanie zaoferowali gospodarze miasta z burmistrzami. Puchar Poseł PE Grażyny Staniszewskiej zdobyła trzypokoleniowa rodzina Jareckich Babcia Grażyna syn Sebastian i wnuczka Weronika na co dzień reprezentanci Radziechowskiego Bacy. Tym razem na start nie przyjechał weteran biegów Dudka 79 letni druh Bolek Zajczek, który w tym samym czasie rozgrywał korespondencyjnie Bieg Dudka w Miliczu w którym wystartowało 15 harcerzy na czele z Bolkiem. Puchar Akuna pojechał do Jastrzębia zdrój za sprawą Agnieszki Jointy, a wśród mężczyzn najlepszym okazał się Zwardonianin Andrzej Rak. Puchar dla najlepszego samorządowca zdobył Starosta Niemenczyna Mieczysław Borusewicz, wyprzedzając Aleksandra Kózkę z Jaworza. Wśród lekarzy nie dał szans żadnemu Paweł Bubula z Wiśniowej zdobywając tytuł Mistrza Polski drugi na mecie był Jacek Łabudzki z Sandomierza, wśród kobiet Mistrzynią polski Lekarzy została Teresa Zajusz z Andrychowa na drugim miejscy Miśka Przyłuska ze Szczecina, trzecia Bożena Wydro z Krakowa. W VII Mistrzostwach Powiatu LZS zwyciężyła Grażyna Jarecka Baca Radziechowy, wśród mężczyzn Tadeusz Motyka LZS Cisiec, przed Andrzejem Figurą LZS Cięcina i Ryszardem Węglewskim z Bacy. Za organizację XXIII Biegu puchar od Starosty Niemenczyna Mieczysława Borusewicza otrzymał Komandor i główny organizator Edward Dudek. Serdeczne podziękowania dla firmy INSTALEX za pomoc przy organizacji imprezy, oraz wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do organizacji tego biegu składam za pośrednictwem mediów. Bacawyniki w załączniku
2009-01-11 21:09
Czytaj więcej
33 BRUCLIK
24.02.2008, Wisła Kubalonka, XXXIII bieg narciarski " O istebniański bruclik".Na trasach Kubalonki, w poprzednią niedzielę, udało się rozegrać kilkakrotnie przekładany bieg o istebniański bruclik.Na 5 kilometrowej pętli rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych.W kategorii mężczyzn 20-29 lat zwyciężył Maciej Kreczmer nasz PŚ-owy sprinter, jego kolega z sztafety Janusz Krężelok wygrał kategorię 30-39 lat.Duży sukces w/w zawodników, jak nie idzie w PŚ, to w końcu gdzieś się trzeba pokazać!Panowie na to macie jeszcze jakieś 20 lat po zakończeniu kariery!!W pozostałych kategoriach zwyciężali:17-19 lat- Sebastian Gazurek Jaworzynkakobiety 17-19 lat - Anna Słowiok z Wisłykobiety 20-29 lat - Agnieszka Szymańczak - Wilkowicekobiety powyżej 35 lat - Danuta Ligocka z Istebnej.wyniki wybranych kategorii w załącznikach
2008-03-04 08:33
Czytaj więcej
XXXII Bieg Piastów, dzień drugi.
2.03.2008, Jukuszyce, Bieg Piastów, biegi na 25km i 10km.Dzisiaj w Jakuszycach rozegrano biegi na dystansach 25 km stylem dowolnym i biegi na 10km stylem dowolnym i klasycznym.Na 25 km F zwycięstwo odniósł Radek Sretr z Czech, wyprzedzając swoich rodaków Viktora Novotnego i Jana Hamra.Biegi na 10km były już wewnętrzną sprawą Polaków i tak na 10km F miejsca na podium zajęli Adam Kaczmarzyk, Przemysław Pastor i Tomasz Sikora, oraz w biegu na 10km techniką klasyczną Witold Ortyński, Norbert Bil i Radosław Ertel.wyniki biegów w załącznikach
2008-03-02 19:09
Czytaj więcej
XXXII BIEG PIASTÓW.
1.03.2008, Jakuszyce,XXXII bieg Piastów, 33km CL.Najpierw dłuuuugo dłuuugo lało, potem grzmiało, zaczął sypać śnieg i ruszyli na trasę.Zwycięzcą XXXII Biegu Piastów został Czech Petr Novak wyprzedzając swoich rodaków Dana Slechtę i Viktota Novotnego.Pierwszy z Polaków Piotr Kocoń zawodnik AZS AWF Katowice, zajął 5 miejsce.W pierwszej 20-stce zmieścili się jeszcze Tomasz Kałużny na 10 miejscuPrzemek Pastor 11 miejsce i Jakub Mroziński na 20 miejscu.W konkurencji pań,Agnieszka Szymańczak AZS AWF Katowice, najlepsza z Polek także zakończyła bieg na 5 miejscu.wyniki biegu w załączniku
2008-03-01 20:20
Czytaj więcejBieg Lotników -START
3 LUTEGO O GODZ. 10.30 ODBĘDĄ SIĘ BIEGI NA DYSTANSIE 20 I 10 KM DLA POZOSTAŁYCH GRUP OD JUNIORÓW MŁODSZYCH AŻ PO WETERANÓW. LISTA ZGŁOSZEŃ NIE JEST JESZCZE ZAMKNIĘTA. POZDRAWIAM KRZYSZTOF LACHOWSKI
2008-02-01 13:26
Czytaj więcejBieg Lotników w ten weekend!
1-3.02.2008, Ustrzyki Dolne/Ustjanowa Górna.Bieg Lotników.Komunikat od organizatorów.Informujemy, że nowy termin, tj. 1 i 3 luty XXI edycji Bieszczadzkiego Biegu Lotników jest aktualny. Na trasie "Pod Żukowem" w Ustjanowej Górnej / k. Ustrzyk Dolnych obecnie jest 20-30 świeżego śniegu, i o ile nie nastąpi nagłe załamanie pogody, to biegi dla dzieci odbędą się w piątek (1.02), natomiast biegi dla pozostałych kategorii wiekowych w niedzielę (3.02). Opłata startowa do biegu głównego i gwiazd 20 zł Wydawanie numerów startowych i dojazd na start – Urząd Miejski Ustrzyki Dolne
2008-01-29 16:46
Czytaj więcej
XXXIV Puchar Magury.
23-24.02.2008, Małastów, Puchar Magury w narciarstwie alpejskim- slalom gigant.Zawody zostaną przeprowadzone w dniach 23.02.2008r. /sobota/ na stoku w Małastowie w kategorii dzieci i młodzika oraz w dniu 24.02.2008 r. /niedziela/ na stoku Magury Małastowskiej w kategorii juniora i seniora. Rozpoczęcie zawodów w dniu 23 i 24 02.2008 r. o godz. 10.00, zakończenie około godz. 15.00. Dokładne godziny zostaną podane po zamknięciu listy zgłoszeń – w listach startowych.regulamin w załączniku
2008-01-28 23:47
Czytaj więcej
ZMIANA TERMINU- Bieg Lotników
18-20.01.2008.Ustrzyki Dolne, Bieg Lotników.Informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki śniegowe i atmosferyczne zmuszeni jesteśmy przełożyć termin XXI edycji Bieszczadzkiego Biegu Lotników. Nowy termin to 1 i 3 luty br. 1 lutego odbędą się biegi dla dzieci i młodzików, natomiast 3 lutego Bieg Główny dla grup od juniorów młodszych (Junior B) do seniorów i weteranów. Zgłoszenia należy przesłać pisemnie, telefonicznie lub osobiście na adres : Biuro Zawodów Urząd Miejski, ul. Kopernika 1, 38-700 Ustrzyki Dolne, tel. (013) 460 8020, fax (013) 461 1123 lub e-mail: sport@ustrzyki-dolne.pl w terminie do 31.01.2008r. dla grup dzieci i młodzików oraz do 2.02.08 dla grup pozostałych. Pozdrawiam Krzysztof Lachowski
2008-01-15 23:17
Czytaj więcej