banica

Śnieżne trasy przez lasy w Krzywej Banicy, to miejsce rozegrania drugich w tym sezonie zawodach na nartach biegowych. Zawody ukończyło 99 zawodniczek i zawodników, biegano stylem klasycznym.

 

Jeden z mniej znanych ośrodków w Polsce  to łącznie 80 kilometrów  tras biegowych, zarówno sportowych jak też turystycznych i oznakowanych szlaków back country. Specyficzny, podobny do jakuszyckiego mikroklimat sprzyja utrzymywaniu śniegu nawet wtedy, kiedy w innych miejscach jest już z nim problem. Trasy godne uwagi, polecamy!

 

Jak było na trasie. Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem uczestników. Oprócz licznego grona małopolan, min. klub UKS Hańczowa oraz miejscowego klubu Śnieżne Trasy Krzywa, na trasie stawiła się także liczna delegacja z Podkarpacia na czele z klubami sportowymi MUKS Podkarpacie Jedlicze i Lotnik Ustjanowa. Nie zapominamy oczywiście o silnej ekipie jednego z mocniejszych amatorskich teamów w Polsce Krossski remsport Krosno.

Bieg główny w kategorii OPEN wygrał Robert Faron, który podobnie jak drugi na mecie Paweł Bubula z skipol.pl TEAM wybrał technikę double pooling, czyli całą trasę przebiegł na nieposmarowanych na odbicie nartach. Trzecie miejsce dla Bogdana Kustronia z KrossSki Remsport.

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

dziewczęta młodsze : Anna Rogalińska - LUKS Ustjanowa

dziewczęta              : Martyna Okarma - UKS Hańczowa

chłopcy młodsi        : Sebastian Garbowski - Karpaty Klimkówka

chłopcy                  : Michał Janocha      - MUKS Podkarpacie Jedlicze

młodziczki             : Monika Ferenc - UKS Hańczowa

młodzicy               : Przemysław Kuruc - UKS Hańczowa

kobiety OPEN        : Ewa Marszałek - Śnieżne Trasy Krzywa skipol

mężczyźni I          : Paweł Bubula - skipol.pl TEAM

mężczyźni II         : Robert Faron  - Kamienica

 

WYNIKI

 

informacja prasowa organizatora:

Impreza została rozegrana na trasach biegowych w Krzywej–Banicy w gminie Sękowa, na pętlach 2 km, 3 km i 5 km. Zawody przeprowadzono przy dobrej pogodzie na lekko zmrożonym śniegu.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa, we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji z Gorlic, w partnerstwie z Gminą Sękowa i Starostwem Powiatowym Gorlice. Zawody obsługiwała gorlicka grupa sędziów PZN oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia.

Temperatura powietrza -5oC, temp. śniegu -7oC.

 

Zakończenie zawodów odbyło się przy „Gościńcu Banica”. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Sękowa P. Małgorzatę Małuch, zaś pierwszych 6. zawodników pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich startujących rozlosowano upominki, które zostały ufundowane przez Wydawnictwo „Czarne” z Wołowca – 12 książek, przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa. Wszystkim fundatorom serdecznie dziękujemy.

Na uczestników czekał smaczny bigos i gorąca herbata, przygotowane przez udzielających gościny - Jolę i Tomasza Nowaków.

Impreza stała na dobrym sportowym i organizacyjnym poziomie, co podkreślali kierownicy ekip, chwalono trudne technicznie, ale bardzo ciekawe i dobrze przygotowane trasy. W zawodach wystartowała rekordowa liczba zawodników – 103, ukończyło 99.

Sekretarz zawodów: Danuta Świerk Maryńczak

 

Jutro przedstawimy obszerne galerie FOTO z dzisiejszych biegów.

 

red

 

foto.Dariusz Kołtko/Wysowa