puchar kościeliska

Pogoda po raz kolejny nie rozpieszczała organizatorów Pucharu Koscieliska. Kiedy w ub. tygodniu Podhale zostało przysypane grubą warstwą śniegu wydawało się, że IV Puchar Kościeliska odbędzie się w typowo zimowej scenerii.

 

Jednak ostatnie słowo należało właśnie do kapryśnej zimy. Tylko dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz licznej grupy wolontariuszy, którzy zarówno wczoraj po południu jak też dzisiaj od rana sypali łopatami śnieg, zawody udało się przeprowadzić zgodnie z wcześniejszym planem. Były i planowane dystanse czyli 5 kilometrów dla kobiet i 10 dla mężczyzn, był także start wspólny. Czyli było jak miało być.

 

Jak przebiegała rywalizacja na trasie.

Bieg główny kobiet wygrała zawodniczka UKS Regle Kościelisko Emilia Nawara w czasie 18:17,9 minuty. Dwa kolejne miejsca należą już do zawodniczek naszego skipol.pl TEAMU Edyty Olcoń i Marty Naglik (Grupa Tatry). Czołówkę biegu uzupełniają Małgorzata Gąsienica z Gąsienica Sport, Maria Nędza (Kościelisko dla biegaczy) i Martyna Wiśniowska z team nabiegowkach.pl. Łącznie dotarło do mety 30 pań.

 

Bieg panów od początku przebiegał pod dyktando dwójki zawodników Bogusława Gracza z Zębu i Wojciecha Pelczara z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Obaj panowie ( na zdjęciu z mety) zdecydowali się na bieg bez smarów, czyli popularną, acz kontrowersyjną techniką doublepoling czyli pchaniem. Dośc szybko, bo już po drugim kilometrze uzyskali znaczną przewgaę nad resztą stawki i walkę o końcowy tryumf rozegrali pomiędzy sobą. Wygrał Gracz wyprzedzająć Pelczara o 2,1 sekundy. Kolejne dwa miejsca zajęli Jan Łacek i Piotr Michałek z team nabiegowkach.pl, piąte miejsce wywalczył Bogdan Kustroń z Krossski Remsport, szósta lokata to kolejny zawodnik team nabiegowkach.pl Grzegorz Legierski.

Bieg panów ukończyło 107 zawodników.

WYNIKI OPEN

 

W Pucharze Kościeliska prowadzono także klasyfikacje wiekowe. Tak wyglądała kolejność w poszczególnych grupach wiekowych:

K/1 - Weronika Jarecka - skipol.pl TEAM

K/2 - Maria Nędza         - Kościelisko dla biegaczy

K/3 - Edyta Olcoń          - skipol.pl TEAM

K/4 - Małgorzata Gąsienica - Gąsienica Sport

K/5 - Zofia Leśnik         -  Koscielisko

K/6 - Barbara Prymakowska - Tarnów

 

M/1 - Mateusz Sporysz - Kozy

M/2 - Paweł Bubula      - skipol.pl TEAM

M/3 - Jan Łacek - team nabiegowkach.pl

M/4 - Piotr Michałek -  team nabiegowkach.pl

M/5 - Edward Mucha - Limanowa Forrest

M/6 - Bogdan Banaś - Sokół Tarnów

WYNIKI KATEGORIE WIEKOWE

 

Jeszcze muszę wspomnieć o "układzie" organizatorów z siłami wyższymi. Dosłownie kilkanaście minut po zakończeniu zawodów w Koscielisku lunął deszcz :)

Więcej jutro w podsumowaniu zawodów. Zapraszamy.

Ponad 300 zdjęć z dzisiajszych zawodów TUTAJ

 

kace