SPALONA

W dniu 20.03.2016 odbył się w Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona I Wiosenny Piknik Biegówkowy. Była to inicjatywa lokalnych wolontariuszy oraz miłośników narciarstwa w Górach Bystrzyckich, którzy wspólnie ze Szkołą Narciarstwa Biegowego Centrum Śnieżnik oraz Schroniskiem PTTK Jagodna zorganizowali to wydarzenie. Charakter pikniku był wyjątkowy - imprezie głównej, którym był I Bieg Narciarski Jagodna 2016 towarzyszyła atmosfera rywalizacji sportowej, ale także podsumowania i zakończenia obecnego sezonu zimowego 15/16 przy ognisku.

 

Udział w  zawodach, a także biesiada były bezpłatne dzięki zaangażowaniu organizatorów. Cennymi nagrodami wydarzenie wsparli Greenland Group - dystrybutor SWIX i MADSHUS oraz PM Sport - dystrybutor ROSSIGNOL.

 

Do zawodów przystąpiło 96 uczestników, trasa była doskonale przygotowana, twarda i szybka. Był to pierwszy dzień wiosny, ale aura nie dawała tego odczuć, gdyż zalega do 40 cm śniegu, temperatura w okolicy 0 stopni, zabrakło jedynie błękitu nieba.  Szczególnie cieszy obecność najmłodszych (rok urodzenia już 2011 i starsi), a także aktywność seniorów (roczniki od 1939). Jak przy wszystkich zawodach uczestnikom towarzyszył sportowy duch rywalizacji oraz chęć sprawdzenia się z wymagającą trasą.

 

Biegi towarzyszące dla dzieci szkół podstawowych odbywały się na polanie szkoleniowej przy Schronisku PTTK Jagodna, emocje i wola zwycięstwa były zauważalne, doping kibiców głośny, wygrali oczywiście najlepsi, ale nagrody i dyplomy otrzymały wszystkie dzieci.


Bieg w kategorii kobiet OPEN zwyciężyła Pani Agnieszka Uznańska z Dusznik Zdroju osiągając czas 24:34,3 na wytyczonej 7,4 km trasie. Bieg w kategorii mężczyzn OPEN zwyciężył Pan Bogusław Gracz z Rabki Zdrój osiągając rekordowy czas 37:55,5 na pętli Duża Jagodna o długości 14,4 km.

 

Udział w zawodach wzięło również dwóch zawodników z Republiki Czech, którzy także zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji OPEN.

 

SPALONA

 


Podczas uroczystej dekoracji zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy a także nagrody ufundowane przed sponsorów. Uczestnicy bardzo pozytywnie oceniali organizację, przebieg ale co najważniejsze same trasy narciarstwa biegowego i ich stopień przygotowania w Spalonej. Impreza odbyła się w wesołej, przyjemnej atmosferze, co było głównym założeniem organizatorów I Wiosennego Pikniku Biegówkowego Jagodna 2016. Zapraszamy już za rok!

 

WYNIKI ZAWODÓWPozdrawiam
Kamil Łuczaj
Centrum Śnieżnik

informacja prasowa organizatora