red bull 2016

Nie wiem kto ma lepsze układy u góry, ludzie z ON Kotelnica Białczańska czy organizatorzy Red Bulla. Po raz trzeci z rzędu Red Bull Bieg Zbójników to piękna słoneczna pogoda i super przygotowane trasy. No i z roku na rok rosnąca frekwencja, dzisiaj na starcie stanęło ponad 120 uczestników. Pierwszymi zbójami RP na nadchodzący rok zostali Martyna Galewicz, po raz drugi i Andrzej Pradziad.

 

Red Bull Bieg Zbójników to prawie osiem kilometrów drogi przez mękę na biegówkach. Najpierw podbieg trasą zjazdową, później półki na trasie biegowej, gdzie dwukrotnie należało pokonać przeszkody ułożone przez organizatorów wreszcie na koniec kilkaset metrów zbójeckiego Alpe Cermis. Uwierzcie, że nawet od samego patrzenia można się zmęczyć.

Na naszym profilu na FB zadaliśmy wczoraj czytelnikom pytanie o to kto wygra dzisiajszy bieg. Zdecydowana większość odpowiedzi to Martyna Galewicz i Daniel Iwanowski. Tylko dwójka uczestników poprawnie odgadła dzisiajszych zwycięzców.

Bieg kobiet wygrała po raz drugi, po zwycięstwie w 2014 roku Martyna Galewicz, która w ten sposób odpoczywała po zawodach Pucharu Świata w Lahti. Bieg mężczyzn to zwycięstwo Andrzeja Pradziada z Murzasichla, dzięki którego tytuł pierwszego zbója RP wrócił na Podhale aż z Białegostoku.

 

red bull 2016

na zdjęciu Martyna Galewicz

 

Jako drugi linię mety minął Mateusz Haratyk, niedawny uczestnik Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Lilehammer 2016, zwycięzca dwóch pierwszych edycji Daniel Iwan Iwanowski dzisiaj dobiegł jako trzeci. Czwarta lokata to charakterystyczny (wojskowy) strój i Kacper Antolec, a piąty no właśnie, piąty dobiegł Boguś Gracz. Bogusia nie znajdziecie jednak na wynikach, spóźnił się na zawody, nie zdążył się zgłosić, a nieugięta pani zarządzająca biurem zawodów powiedziała NIE. Szkoda, ze nie wiedziała kto zacz. Czyli Boguś gracz biegł, ale jakoby go nie było, ot taka ciekawostka. Oficjalnie piąty był Łukasz Kunc ze stratą prawie dwóch minut do zwycięzcy.

W kategorii kobiet za zwyciężczynią Galewicz kolejne miejsca zajmowały: Karolina Pitoń, Beata Lassak, Anna Mąka i Patrycja Hojnisz.

 

red bull 2016

Na zdjęciu Andrzej Pradziad

 

Bieg w Białce ponownie zgromadził większość ludzi biegających na nartach w Polsce. Dlaczego większość, a nie wszystkich, wszystkich nie mógł, dzisiaj w Jakuszycach 40 Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego. Kto był , kto startował? Zawodowi biegacze narciarscy i biathloniści płci obojga, byli zawodnicy,  zawodowi amatorzy z Kross Ski Briko Maplus Krosno i teamu nabiegówkach, grupa przyjaciół skipola czyli skipol.pl TEAM, komandorzy i dyrektorzy biegów min. Marian Dobosz z Rytra (Bieg Popradzki). leśnicy, policjanci itd itp. wszystkich oczywiście wymienić nie sposób, jednak fajnie jest spotkać się w tak szacownym i miłym gronie. Zawody zawodami, ale te rozmowy po zawodach to jest to!

Siedząc po zawodach w grupie znajomych z Beskidu Śląskiego przy piwie i winku (tak, tak, sami dorośli zresztą) słyszałem wiele pozytywnych opinii o biegu, jego organizacji, cenie wpisowego itd, itp, dziękuję koledzy, wyręczyliście mnie, nie musze już słodzić organizatorom.

 

GALERIA FOTO

 

WYNIKI NA STRONIE RED BULL-a

 

Do zobaczenia w przyszłym roku na trasie.

kace

p.s jeszsze muszę odpowiedzieć na trzy pytania, które dzisiaj słyszałem za często

TAK - wystartuję w Biegu Zbójników, pod warunkiem, że zostanie utworzona kategoria +100kg

TAK - te czarne narty z zółtym napisem (hihi)  na których dzisiaj biegałem miały łuskę

NIE WIEM - na pytanie co sądzę o pakiecie startowym (nie widziałem)