mazury loppet cup

Rozegrany w ubiegłą sobotę Bieg Pod Piękną Górę w Gołdapii był ostatnią częścią nowego cyklu w polskich biegach narciarskich Mazury Loppet Cup. Zawodnicy dwukrotnie pokonywali Uphill o długości 750 metrów i nachyleniu dochodzącym do 40 stopni. Indywidualnie zwyciężyli Magda Kułakowska z z UKS Hubal Białystok i Robert Sadowski z skipol.pl TEAM Gołdap. Na starcie mieliśmy także mistrza świata...

 

Mazurskie Alpe Cermis czyli Piękna Góra w Gołdapi to trasa zajzdowa długośći 750 metrów, którą uczestnicy biegu musieli pokonać dwukrotnie, oczywiście pod górę. Po pierwszym podbiegu zjeżdżali wyciągiem w dół i po półgodzinnej przerwie ponownie mierzyli się z górą. Ekstremalne wyzwanie na finał Mazury Loppet Cup, zwycięstwo przyznawano tym, którzy osiągnęli najlepszą sumę z dwóch biegów.

W kategorii pań zwyciężyła Magda Kułakowska z Hubala Białystok, która oba podbiegi przebiegła w identycznym czasie 3;48 minuty. Czas dnia wśród pań należał jednak do drugiej na podium Hanny Popko, która pierwszy uphill pokonała w 3;43 minuty, niestety drugi wynik był juz słabszy o 26 sekund. Podium w tej klasyfikacji uzupełniła kolejna zawodniczka białostockiego Hubala Agata Dakowicz. Sklasyfikowano 21 pań.

Bieg mężczyzn to zwycięstwo szefa i twórcy skipol.pl TEAMU w Gołdapi Roberta Sadowskiego (foto powyżej), którego łączny czas dwóch podbiegów wyniósł 6:23 minuty. 10 sekund stracił do niego kolejny nasz zawodnik Hubert Paszkowski, trzeci stopień podium to Paweł Pokutko z Białegostoku, do któego należał czas dnia w kategorii mężczyzn, Paweł pierwszy podbieg pokonał w czasie 3:03 minuty. Sklasyfikwoano 42 zawodników.

 

Klasyfikację końcową Mazury Loppet Cup wygrała Aneta Ciborowska z Seba Sport Jabłoń/Pisz przed naszą zawodniczką Justyna Korotko z Gołdapi i Karoliną Rowińską z Augustowa.

W kategorii panów pierwszym zwycięzcą Mazury Loppet Cup został Hubert Paszkowski skipol.pl TEAM Gołdap, przed Sebastianem Ciborowskim z Seba Sport Jabłoń/Pisz i Adamem Wysockim z Augustowa. Dzięki temu ostatniemu możemy mówić o bardzo mocnej obsadzie zawodów w Gołdapi, start Mistrza Świata to zawsze powód do dumy. Gratulujemy.

Przypomnijmy, że do klasyfikacji końcowej zaliczano Bieg Piski o Puchar Jabłoni, Bieg Sasinów, który z powodu braku śniegu został rozegrany na nogach oraz Bieg Pod Piękną Górę.

 

 mazury loppet cup

na zdjęciu: podium TEAM Mazury Loppet Cup 2016

 

W klasyfikacji TEAM Mazury Loppet Cup wygrał skipol.pl TEAM Gołdap w składzie Justyna Korotko, Robert Sadowski, Hubert Paszkowski, Marek Kuskowski, Dariusz Rogala, Dominik Skomorowski, Mariusz Krygier i Daniel Żamojtuk.

Drugi team to Akademia Nart Biegowych ORiR Augustów (gratulujemy kajakarzom), trzecie dla Seba Sport Jabłoń/Pisz czyli rodzina Ciborowskich.

WYNIKI BIEG POD PIĘKNĄ GÓRĘ ORAZ MAZURY LOPPET CUP 2016

 

Czyli I Mazury Loppet Cup za nami. Uważam, że impreza jak najbardziej godna kontynuacji, pokazująca, że biegi narciarskie to nie tylko południe Polski i góry. Jak widzimy na północy także można zorganizować imprezę narciarską z prawdziwego zdarzenia. Bieg Pod Piękną Górę jest badzo widowiskową konkurencją, może warto zastanowić się nad dołączeniem Uphilu w przyszłym sezonie na stałe do Mazury Loppet Cup.

Czekamy na następny sezon, gratulujemy organizatorom i uczestnikom. Specjalne podziękowania dla Joanny Osak z Resort-Spa Jabłoń za kontakty medialne.

 

Kuba Cieślar

foto. OSiR Gołdap