enervit classic

W dobrych warunkach śniegowych rozegrano drugi bieg z cyklu Enervit Classic. Po lekkiej modyfikacja trasa wyścigu stylem klasycznym wyniosła 9,2 km. Wygrali go dziś Daniel Iwanowski (Enervit Yoko Team) i Weronika Kaleta (LKS Wiśniowa).

 

Podczas, gdy w innych częściach kraju szalała odwilż, Jakuszyce przywitały rano biegaczy temperaturą -2 stopnie Celsjusza i padającym śniegiem. Gdy do tego dodamy, że w nocy spadło go ok. 5 centymetrów, możemy śmiało powiedzieć, że lepszych warunków tego dnia do biegania na nartach - w Polsce nie było...

 

Na samej Polanie Jakuszyckiej trzeba było jednak wyciąć najbardziej nadwątplone przez pogodę fragmenty i ostatecznie trasa biegu z cyklu Enervit Classic 5-10-15 musiała zostać skrócona z 10 do 9,2 km.

Od razu na początek zawodników czekał mocny podbieg na Samolot, de facto jedyny na tej trasie. Potem najlepsi do mety stosowali już tylko pchanie. Daniel Iwanowski od początku zapowiadał walkę o wygraną i słowa dotrzymał, nie dając na mecie szans Wojciechowi Suchwałko, którego pokonał o 47 sekund! Trzeci był Łukasz Bronowicki ze stratą 2,11 min. do zwycięzcy. Cała trójka zmieściła się w czasie poniżej 30 minut.

 

- Dziś odpowiednie smarowanie odgrywało rolę. Oczywiście mówię o jeździe. Ja trafiłem, ale miałem pecha, bo na górnym dukcie zaliczyłem upadek i na dodatek przerysowałem nartę - opowiadał nam na mecie Tomasz Chudzikiewicz ze Start Ski Teamu.

 

Wyjątkowy był dziś start prezesa Stowarzyszenia Bieg Piastów Zygmunta Bobowskiego. Nie dlatego, że po prostu wystartował, bo prezes startujw w praktycznie każdym biegu na Polanie. Ale dlatego, że Z. Bobowski miał dziś urodziny. Już na starcie zawodnicy odśpiewali mu gromnie sto lat. - Wyprzedziłem prezesa, bo po drodze przyjmował wiele gratulacji i życzeń - żartował nawet na mecie Bartek Lipiński.

- Wyprzedziłem prezesa, bo po drodze przyjmował wiele gratulacji - żartował na mecie Bartek Lipiński, mając na myśli prezesa Stowarzyszenia Bieg Piastów Zygmunta Bobowskiego, który dzisiejszym startem uczcił przypadające na dziś swoje urodziny.

 

Najlepiej z reprezentantów Skipol.pl Teamu w niedzielnych zawodach zaprezentowali się Paweł Bubula (11. miejsce) oraz Daria Deja (9. miejsce).

 

WYNIKI BIEGU EVERVIT CLASSIC NA 9,2 KM - OPEN

 

WYNIKI BIEGU EVERVIT CLASSIC NA 9,2 KM - KOBIETY

 

Trzymamy kciuki za pogodę w Jakuszycach, bo wiele wskazuje, że na tych trasch w najbliższych dniach będzie odbywało się wiele biegów, które zaplanowano wcześniej w innych miejscach...

Dziś w nocy ma tu padać śnieg, ale jutro także Jakuszyc nie ominie odwilż... Oby krótka i przynosząca mało strat.

 

/huc/