bronowicki

Joanna Badacz z Piechowic i Łukasz Bronowicki z Jeleniej Góry wygrali drugi bieg Fischer Cup rozegrany na trasach Polany Jakuszyckiej. Dzisiaj ponad 120 zawodników miało do pokonania dystans 6 kilometrów stylem klasycznym.

 

Fischer Cup nowy cykl biegów narciarskich na Polanie Jakuszyckiej jest skierowany głównie do osób pragnących zacząć przygodę z biegówkami. Krótkie dystanse, a przypomnijmy, że trzy biegi Fischer Cupu sa rozgrywane na dystansach 3, 6 i 9 kilometrów mają stopniowo przyzwyczajać biegaczy do rywalizacji w dłuższych biegach. Oprócz grupy, która zawodowo biegała lub biega na nartach, w biegu bardzo licznie wystartowały rodziny z dziećmi, spokojnie pokonując dystans i doskonale się bawiąc na trasie. Właśnie taka idea przyświecała organizatorom czyli Fischer Polska i Stowarzyszeniu Bieg Piastów, im więcej nas na biegówkach tym lepiej. Pozatym pamietajmy, że to fajna zabawa! Doskonale podsumował zawody zwycięzca najstarszej męskiej kategorii , jedna z postaci Polany Jakuszyckiej Stanisław Mroziński - super zabawa, piękna pogoda czego chcieć więcej, jak kogoś wyprzedzam krzyczę berek i mówię podaj dalej - powiedział nam pan Stanisław i poszedł jeszcze pobiegać. Szkoda takiej pogody. Najmłodsi zawodnicy, którzy ukończyli Fischer Cup mieli po 9 lat, bieg w najmłodszej kategorii M-16  wygrał 12 letni Jan Reizer z Jeleniej Góry, pokonując sporo starszych kolegów.

 

Zwycięzca biegu Łukasz Bronowicki z Enervit Team pokonał trasę drugiego biegu Fischer Cup w czasie 17:57 minuty. Mariusz Dziadkowiec Michoń z Teamu Bieg Piastów, który zajął drugie miejsce stracił do zwycięzcy 43 sekundy. Trzecia lokata to Artur Mazurek w Czarnego Boru.

W kategorii pań o pierwsze miejsce trwała zacięta walka pomiędzy Joanną Badacz z Piechowic, prywatnie dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Szklarskiej Poręby, a zawodniczką klubu MKS Karkonosze Darią Deją. Ostatnie kilkaset metrów to jednak popis pani dyrektor, która nie dała szans młodej zawodniczce. Trzecie miejsce w biegu kobiet zajęła Czeszka Alenka Jindriskova.

 

WYNIKI

GALERIA FOTO

GALERIA FOTO DEKORACJE

 

KaCe