koscielisko

Trzeci Puchar Kościeliska w biegach narciarskich został rozegrany na trasach ośrodka biathlonowego Kiry. W biegach głównych zwyciężyli Katarzyna Witek oraz Piotr Michałek  z team nabiegowkach.pl. W zawodach wystartowało ponad 130 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

 

W biegu pań, całe podium wywalczyły zawodniczki teamu nabiegowkach.pl, zwyciężyła Katarzyna Witek z Warszawy, przed Barbarą Byrtus z Istebnej i Edytą Olcoń z Białki Tatrzańskiej. Czwartą lokatę zajęła Marta Naglik z Zakopanego prowadzącą szkołę narciarską (min) Grupa Tatry. W wyróżnionej szóstce znalazły się jeszcze dwie kościliszczanki Małgorzata Gąsienica i Katarzyna Długopolska. Dziesiąte miejsce zajęła nasza znajoma trenerka z UKS Regle Kościelisko Zosia Leśnik, która wygrałą w kategorii K-5. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Barbara Prymakowska z Tarnowa. Pani Basia, rocznik 1943 ukończyła bieg na 22 miejscu.

 

W biegu panów dwa miejsca na podium takze wywalczyli zawodnicy team na biegowkach.pl. Zwyciężył Piotr Michałek z Jaworzynki, trzecie miejsce dla Grzegorza Legierskiego z Koniakowa. Drugie miejsce zajął Jacek Staroń reprezentujący Krosski Briko Maplus Krosno. Tuż za podium uplasował się dr Paweł Bubula (mistrz i v-ce mistrz świata lekarzy/skipol.pl team) z Wiśniowej, kolejne lokaty dla Norberta Kuczery z Pleśnej i Rafała Korycińskiego z Gdańska (team nabiegowkach.pl). Kto jeszcze startował w biegu? Ósme miejsce zajął zawodnik naszego skipol.pl teamu Józef Wojtyła, przez którego musiano zmieniać wyniki. Zapomniano o Józku na pierwotnych wynikach, jednak pomyłkę organizatorzy szybko skorygowali, za co dzięki. Tuż za Józkiem uplasował się Stanisław Gąsienica z Kościeliska reprezentujący Kościelisko dla biegaczy.

Bieg ukończyło 102 zawodników, w odróżnieniu od dwóch pierwszych edycji Pucharu Kościeliska w zawodach nie startowali zawodowcy, którzy biegali w tym samym czasie w Pucharze Polski w Tomaszowie Lubelskim.

Wszystkim, którzy ukończyli bieg gratulujemy!

 

WYNIKI BIEGU

 

KaCe