Bieg główny w ramach III Pucharu Obidowej w narciarstwie klasycznym wygrał Wojciech Pelczar, a wśród kobiet najlepsza okazała się Marcela Marcisz.

 

Zacznijmy jednak od najmłodszych, którzy do zmagań przystąpili jako pierwsi.

W kategorii urodzonych w 2006 roku i młodszych rywalizowano na dystansie 600 metrów. Wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Jarząbek, a wśród chłopców najlepszy był Marcin Klejka.

Dystans 1 kilometra mieli do pokonania urodzeni w latach 2004 - 2005. W tej kategorii triumfowali Emilia Szeliga i Łukasz Włodarczyk.

Kolejna kategoria wiekowa to urodzeni w latach 2002 - 2003. Najlepsi na dystansie 2km okazali się Małgorzata Bajer i Sebastian Bryja.

Wśród gimnazjalistów (roczniki 2001-1999), na dystansie 3km (2 pętle) triumfowali Izabela Marcisz i Dawid Damian.

 

Na końcu do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii OPEN (1998 i starsi). Zarówno kobiety jak i mężczyźni razem ruszyli na liczącą niespełna 5km trasę (3 pętle).

Wśród kobiet zdecydowanie najlepsze okazały się medalistki zakończonych w sobotę Mistrzostw Polski. Wygrała Marcela Marcisz przed Martyną Galewicz, natomiast wśród bardziej doświadczonych zawodniczek najlepsza okazała się Anna Gąsienica Roj.

 

Wśród mężczyzn również dominowali uczestnicy MP. Wygrał Wojciech Pelczar, drugi był Wojciech Suchwałko, a trzeci Kacper Antolec.

W grupie starszej najlepszy okazał się Stanisław Gąsienica, pokonując Grzegorza Legierskiego i Dariusza Ślagę.

 

WYNIKI

 

huk