bieg dla justyny

Na starcie II Biegu dla Justyny w Lubomierzu stanęła ponad setka zawodniczek i zawodników. Bieg główny mężczyzn wygrał Bogusław Gracz, bieg kobiet Klaudia Kołodziej. Organizatorem zawodów był klub LKS Witów Mszana Górna.

 

Patrząc na pogodę w Krakowie nawet największy optymista nie mógł liczyć na taką wspaniałą zimę w Lubomierzu. Miejscami ponad pół metra śniegu, piękne słońce i 3-kilometrowa pętla przygotowana dla biegaczy. Wprawdzie wczoraj przygotowano 5-cio kilometrową pętlę, ale zniszczyli  ją "idioci" w samochodach terenowych.

Trasa ze startem i metą na polanie składała się niejako z dwóch części, pierwsza część to ok półtora kilometra łagodnie pod górę łąkami, przejście przez mostek i powrót wzdłuż potoku do strefy startu i mety na transfer. Idealna trasa dla amatorów, dla zawodowców może zbyt łatwa, ale pokonanie jej pięciokrotnie stwarzało już jakieś trudności.

Bieg główny mężczyzn to pięć pętli i łączny dystans 15 kilometrów stylem klasycznym. Najszybszy okazał się Bogusław Gracz (wygrał kategorię M30), który pokonał Roberta Farona (wygrał M40,obaj LKS Witów Mszana Górna) oraz Dariusza Ślagę (zwycięzca kategorii M50). Pozostałe męskie kategorie wygrali Krzysztof Guzik (M20) i Piotr Faron (M60).

WYNIKI OPEN

 

Bieg główny kobiet na dystansie 6km (dwie pętle) wygrała Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna, przed dwójką zawodniczek LKS Wiśniowa Osieczany Iwoną Piekarz i Weroniką Kaletą.

Tutaj co bardziej niecierpliwych proszę o wyrozumiałośc i zapraszam do Galerii FOTO udało się zrobić kilka zdjęć wyników, niestety oficjalnych do załączenia nie było, które są w drugiej części galerii  TUTAJ.

Oprócz biegów głównych rozegrano także biegi dla gimnazjalistów i dzieci ze szkół podstawowych. Zwycięzców prezentujemy na zdjęciach w w/w GALERII.

WYNIKI GIMNAZJUM

WYNIKI SZKOŁY PODSTAWOWE

 

Patrząc na ilość śniegu w Lubomierzu Rzekach podejrzewam, że jeszcze za miesiąc będzie się można wybrać tam na narty, szczególnie polecam ta trasę początkującym, myślę, że jej przebieg dobrze widać w pierwszej części zdjęć z dzisiajszych zawodów TUTAJ.

Myślę, że w imieniu organizatorów i swoim możemy śmiało polecić Lubomierz na weekendowy wypad na biegówki. Z Krakowa to około godziny drogi.

 

Wszystkich kończących bieg zawodników honorowano medalami, serwowano herbatkę i przepyszny gulasz, próbowałem to wiem. Zawodami kierowała Patrycja Wąchała, oczywiście poza czasem koniecznym na przebiegnięcie swojego dystansu, nad wszytkim czuwał trener LKS Witów Mszana Górna Krzysztof Jarosz.

 

II Bieg dla Justyny, odbył się wprawdzie bez Justyny Kowalczyk, ale nasza mistrzyni miejmy nadzieję była duchem z uczestnikami zawodów. Wczoraj wróciła do domu w Kasinie, raptem kilkanaście kilometrów od Lubomierza, myślę, że już wie o biegu i jego wynikach, w końcu miała na zawodach swojego "człowieka" :)

 

Kilka słów od organizatora biegu Krzysztofa Jarosza:

Uczestnicy II Biegu Dla Justyny poprzez swój udział w imprezie składają podziękowanie naszej Mistrzyni za kolejny medal Mistrzostw Świata i całą karierę sportową, za dostarczone wzruszenia i emocje.

Poprzez organizację zawodów w Lubomierzu-Rzekach, na terenie gminy Mszana Dolna staramy pokazać całej sportowej Polsce miejsce gdzie długo, poprzez 4 miesiące w roku utrzymują się warunki śniegowe do uprawiania narciarstwa biegowego.

Nie można jeszcze tu mówić o trasach biegowych a jedynie o pewnym potencjale wymagającym niewielkich nakładów finansowych i dużej pracy. Brak odpowiedniego sprzętu i mała liczba osób spowodowała że nie udało się w tym roku dobrze tych zawodów przeprowadzić za co serdecznie przybyłych gości przepraszam.

 Krzysztof Jarosz

Oraz jeszcze parę zdań od Krzysztofa Jarosza:

Podziękowanie dla osób, które przyczyniły się do organizacji II Biegu Dla Justyny.

 Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba – za udostępnienie tras

 Sponsorzy nagród:

 Tartak „Kuś” Mszana Górna Krzysztof Kuś 

Radny Gminy Mszana Dolna – Jan Wojciarczyk

Firma Transportowa „Mega Star” Mszana Dolna Mirosław Żak

Centrum Handlowe „Klaudia” Mszana Górna Maria i Kazimierz Rapacz

Lakiernictwo Pojazdowe Import Eksport Samochodów i Części Używanych Kołodziej Grzegorz - Łętowe

PSB „Mrówka” Mszana Dolna Stanisława i Edward Kołodziejczyk

Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego – Andrzej Kozak

Sklep OSZO Sport – Rowery Mszana Dolna Dariusz Godawski

Sklep Sportowo-Rowerowy Mszana Dolna Tomasz Zawirski

Sklep Odzieżowy „Kejbra” Barbara Kapturkiewicz

Sklepy Sportowe „Koperniak” Tomasz Koperniak

 

Sponsorzy poczęstunku:

 

„Nachman” Zakład mięsny Lubomierz Jan Nachman

Sklep Spożywczy Maria i Józef Nowak – Łętowe

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Mszana Dolna

 

Kuba Cieślar

p.s Ponad miesiąc temu przy okazji relacji z Biegu Podhalańskiego pisałem o bardzo dobrej lokacie nieznanego mi pana Józefa ze Skoczowa, który pokonał na trasie wielu zawodowców. Dzisiaj się poprawiam , Józef Wojtyła drugi w kategorii M40 nie jest ze Skoczowa, a z Pogórza. I już się znamy.