Roman

Niezwykle piękna pogoda przywitała w Przywarówce amatorów narciarstwa biegowego w ramach naszej gminnej imprezy – VII Memoriału im. dra Emila Kowalczyka w biegach narciarskich, który odbył się w dniu 14.02.2015 roku.

 

Pogoda, atmosfera jak zawsze sympatyczna, wesoła i rodzinna, pomagały organizatorom (Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lipnicy Wielkiej – Przywarówce, Sołtys i Rada Sołecka w Przywarówce oraz OSP Przywarówka) w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

 

Czasy dnia należały do Emilii Romanowicz z Supraśla i Dariusza Ślagi z Chochołowa. W zawodach wystartował także słynny organizator biegów narciarskich i Maratonu Beskidy Edek Dudek.

 

Oddajemy głos organizatorom:

Impreza nie odbyłaby się gdyby poza organizatorami nie włączyły się osoby, które z roku na rok wkładają w imprezę swoje wielkie zaangażowanie i serce: Andrzej Buroń - kierownik zawodów, Radny Jasiu Kwak, Strażacy z Przywarówki których poświęcenie jest nieocenione, sędziowie (Wojciech Janiszewski, Zofia Kowalczyk, Łukasz Kucek, Piotr Lichosyt Piotr Matera), Rodzice dzieci oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Ośrodek Zdrowia w Lipnicy Wielkiej (Siostra Agniszka), Pan Dyrektor ZSO Jan Kuliga, telewizja lipnicka - Bronek Kowalczyk, firma odśnieżająca Pana Eugeniusza Węgrzyna oraz pozostałe osoby. Z przyjemnością informujemy również że patronat medialny nad imprezą objął skipol.pl - jednen z największych portali poświęcony narciarstwu. Dziękujemy rówież za obecność Pani fotograf Eweliny Rusnak.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie finansowe sponsorom. Zostały bowiem ufundowane przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Jabłonce nagrody finansowe (3 bony),  które otrzymali: Iweta Faron (Klikuszowa) - specjalne wyróżnienie, 4-ro letnia Lena Smyrak (Juszczyn; rocznik 2010) - najmłodsza uczestniczka oraz Pan Jan Jurasz z Ciśca (powiat żywiecki, woj. śląskie; rocznik 1945) - najstarszy zawodnik. Wśród sponsorów (obecny na zawodach) znalazł się również Pan Rafał Sproch z Lipnicy Wielkiej.

W tegorocznym memoriale wzięło udział 189 zawodników - w tym około połowa przyjezdnych. Dyplomy, nagrody i medale ufundowane przez Gminne Centrum Kultury wręczali Pan Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski, Radny Powiatowy Franciszek Sojka, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Mariusz Wnenk oraz Kierownik Zawodów Andrzej Buroń.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i chęć brania udziału w naszej imprezie oraz przepiękną jak zawsze atmosferę, a także wszystkim kibicom którzy dopingowali zawodników i przyczynili się do rodzinnej atmosfery; i do zobaczenia za rok.

 

WYNIKI I GALERIA FOTO NA STRONIE ORGANIZATORA

 

/KaCe/