bieg gwarków

248 osób w pięciu biegach na dystansach od 5 do 20 kilometrów dobiegło do mety 35. Biegu Gwarków. W biegach towarzyszących dla dzieci wystartowało 97 osób. Na głównym dystansie 20 kilometrów najlepsi okazali się: Bogusław Gracz (klasyk) oraz Daniel Iwanowski (dowolny).

 

Najliczniej obsadzony był bieg na 20 kilometrów klasykiem. Tu najlepszy zawodnik - Bogusław Gracz (Ząb) - jako jedyny zszedł poniżej 59:45. Drugi na mecie - Czech Pavel Brydl (Rossignol Racing Team) - stracił do zwycięzcy minutę i trzy sekundy. Trzeci był Piotr Skowron (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) + 2.51. - Pogoda spowodowała, że torów do klasyka praktycznie nie było i trzeba było wykazać się nienaganną techniką. Tym bardziej cieszę się, że udało się wygrać - opowiadał na mecie Radiu Wrocław Bogusław Gracz.

 

Wśród Pań, równych sobie nie miała Czeszka Jolana Benesova (Redpoint Toko Team), która drugą na mecie wyprzedziła aż o... 17 minut!

WYNIKI 20 KM CL

 

W biegu stylem dowolnym rywalizacja o pierwsze miejsce rozstrzygnęła się bardzo szybko. Daniel Iwanowski (Enervit Yoko Team) wyprzedził na mecie Mariusza Dziadkowca-Michonia (Bieg Piastów), aż o 3,18 min. Trzeci był Czech Pavel Simek (Olfin Car Vella Trutnov) + 3,58 min. - Przygotowywałem się na tych trasach trasach przez tydzień - opowiadał na mecie Radiu Wrocław zwycięzca, który debiutował w Gwarkach. - Miałem nadzieję, że będzie szybciej, ale zawiewany na trasy śnieg mocno nam przeszkadzał. Ratrak w trakcie zawodów nie wyjedzie na trasę, więc musieliśmy ten śnieg ubijać sami - wspominał D. Iwanowski.

 

Wśród pań, podobnie, jak w klasyku przewaga zwyciężczyni była miażdżąca. Wygrała Natalia Grzebisz (AZS AWF Katowice) - 11. czas open. Nad drugą na mecie kobietą miała przewagę ponad 16 minut! - Była dziś dobrze przygotowana, choć nie ukrywam, że warunki były trudne. Na podbiegach było sporo śniegu i nie spoób było się na nich ślizgać - mówiła na mecie zadowolona zwyciężczyni.

WYNIKI 20 KM FT

 

Wyniki pozostałych biegów rozgrywanych w ramach 35. Biegu Gwarków, znajdziecie TUTAJ

 

/huc/

 

OD REDAKCJI: Otrzymaliśmy informację od osób, które były dziś na Biegu Gwarków, że różnica na mecie pomiędzy D. Iwanowskim a M. Dziadkowcem-Michoniem była znacznie mniejsza, niż 3 minuty. Jutro spróbujemy skontaktować się z organizatorami i wyjaśnić tę informację!