Marcela

Bieg główny VIII Biegu Podhalańskiego w Nowym Targu na dystansie 30km wygrali Mateusz Ligocki z Istebnej i Marcela Marcisz z Korczyny. Oboje reprezentowali Polskę na niedawno zakończonej Uniwersjadzie w Szczyrbskim Plesie na Słowacji.

 

Bieg główny na dystansie 30 km stylem kalsycznym wygrał wspomniany wyżej Mateusz Ligocki z Istebnej, czas zwycięzcy to 1:18,09 h. Drugie miejsce to Jakub Twardowski z Nowego targu ze stratą 16 sekund, a trzecie to (kolejne 20 sekund straty) Bogusław Gracz. Cała trójka na podium to czynni zawodnicy z licencjami  Polskiego Związku Narciarskiego. Na wynikach figuruje wprawdzie przy zwycięzcy i trzecim zawodniku biegu dopisek amator, ale pamiętajmy skipol wie lepiej Śmiech, zawodnicy pomylili się przy wypełnianiu zgłoszenia.

Czwarte miejsce w kategorii OPEN na tym dystansie Krzysztof Wójcicki (Wzdół Rządowy), piąte nalezy do pierwszego zawodnika bez licencji Mateusza Nuciaka , prywatnie serwismena Justyny Kowalczyk. Gratulacje dla Mateusza, że nawiązał walkę z czynnymi zawodnikami.

Kolejne lokaty to także licencjonowani zawodnicy czyli kolejno Wojciech Suchwałko, Zbigniew Obrochta,Michał Lańda i Robert Faron. Pierwszą dziesiątkę zamyka 47-letni Józef Wojtyła ze Skoczowa. Tutaj przyznaję po raz pierwszy spotykam na wynikach pana Jóżefa, tym większy sukces, tym większe gratulacje.

Jedenaste miejsce zajął nasz redaktor Radosław Koszyk, ubiegłotygodniowy zwycięzca Biegu Popradzkiego.

 

Trzynaste miejsce w OPEN zajęła najlepsza z pań w biegu Marcela Marcisz z Korczyny, kolejna lokata to wielokrotny medalista mistrzostw świata lekarzy dr Paweł Bubula, szerzej znany jako Dottore. Drugie miejsce na podium kobiet to Emilia Romanowicz z Supraśla, trzecie dla zawodniczki skipol.pl teamu Edyty Olcoń z Białki Tatrzańskiej.

Bieg główny ukończyło 127 zawodniczek i zawodników.

 WYNIKI 30KM OPEN

 

Bieg na dystansie 15 km to zwycięstwo Mateusza Chowaniaka z Kościeliska, przed Jackiem Staroniem z Krosna, pan Jacek jest amatorem i Andrzejem Pradziadem z Murzasichla. Kolejne lokaty to Kacper Antolec, Filip Kroemer i Piotr Bendek Michałek z Jaworzynki. Piotr jest także amatorem.

Klasyfikację kobiet na tym dystansie wygrała Justyna Mordarska z Jarkowic (22 w OPEN), przed Justyną Pradziad z Murzasichla i Elżbietą Dorulą z Poronina. Zawodniczka naszego teamu Marta Naglik z Zakopanego zajęła czwarte miejsce w OPEN kobiet, wygrywając swoją kategorię wiekową.

Bieg na tym dystansie ukończyło 245 osób.

 WYNIKI 15KM OPEN

 

Wreszcie najkrótszy dzisiajszy bieg czyli dystans 5 kilometrów, który jak sie okazało wybrała najwieksza grupa uczestników, do mety dotarło 184 osób.

Bieg wygrała Mateusz Kuruc ( na zdjęciu poniżej) z Hańczowej, przed Łukaszem Bachledą z Lasek i Kamilem Parą z Zakopanego.

foto.Tadeusz Mateusiak/Gazeta Krakowska

 

W kategorii pań zwycięzyła Joanna Rysula z Kościeliska (4 w OPEN), przed Agatą Dakowicz (8-OPEN) z Białegostoku i Izabelą Marcisz (9-OPEN) z Korczyny.

Podobnie jak w biegu głównym na dystansie 30km tutaj także wielu licencjonowanych zawodników zapomniało o swoim statusie zgłaszając się jako AMATOR, ale przyjmijmy, że formularz zgłoszeniowy może był zbyt "skomplikowany".

 WYNIKI 5KM OPEN

 

556 osób dotarło do mety VIII Biegu Podhalańskiego w Nowym Targu, czyli Podhalański jest największym biegiem narciarskim w Polsce rozegranym w tym sezonie. Oczywiście można wymieniac wiele osób pracujących na ten sukces, ale przedewszystkim gratulujemy Jadwidze  Guzik - dyrektorowi biegu oraz Mateuszowi Zamojskiemu - dbającemu o wszystko co wiąże się z narciarstwem biegowym w mieście.

 

GALERIA FOTO

 

/KaCe/