szelment

VI Międzynorodowy Bieg Narciarski i Puchar Bieguna Zimna w Szelmencie zakończył sie zwycięstwem Emilii Romanowicz z UKS Puszcza Supraś i Kacpra Janowskiego z UKS Hubal Białystok.

 

W zawodach zakończony wczoraj w Szelmencie wystartowało ponad stu zawodniczek i zawodników z północnej Polski oraz zawodnicy z Litwy.

Honorowymi starterami biegu byli mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo 1972 Wojciech Fortuna oraz mistrz świata z Falun Józef Łuszczek.

 

Zawody w Szelmencie to pierwsze rozegrane w tym sezonie zawody na północy Polski, organizatorzy przygotowali trasę biegową w okolicach stacji narciarskiej w Jeleniewie utrzymywanej przez WOSiR Szelment, jak się okazało zjazdowcy i biegacze mogą koegzystować w zgodzie nie przeszkadzając sobie wzajemnie.

W biegu głównym kobiet wygrała Emilia Romanowicz, przed Anetą Ciborowską z Piszu oraz Katarzyną Roczniak z UKS Puszcza Supraśl.

W biegu panów, za Janowskim miejsca na podium zajęli Marijas Butrimavicius z Litwy (Troki) oraz Krzysztof Wójcicki z ULKS Olimp Wzdół Rządowy.

 Warto zauważyć, że prawie 70 zawodniczek i zawodników startujących w Szelmencie to PZN-owskie kategorie C, D i E, czyli narciarstwo biegowe na północy trzyma się nieźle!

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

/KaCe/