tomaszów

Jacek Staroń z Orlew Briko Maplus Krosno i Kaja Żółkiewska z Tomaszowa Lubelskiego wygrali biegi główne rozegranego dzisiaj w Tomaszowie Lubelskim Biegu Trzech Króli.

 

W zawodach na trasie Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim rywalizowano stylem klasycznym.

Bieg główny mężczyzn na dystansie 10 kilomterów wygrał wspomniany wyżej Jacek Staroń , przed Bogdanem Kustroniem także Orlew Briko Maplus Krosno i Robertem Gleniem z Jedlicza.

Bieg pań, które rywalizowały na dystansie 6 kilometrów wygrała Kaja Żółkiewska, przed Ewą Korkosz (obie Tomaszów Lubelski) i Dorotą Stokfisz z Rabinówki.

 

Więcej o biegu w relacji organizatora:

W dniu 6 stycznia 2015 roku, w Święto Trzech Króli,  na trasach biegowych Siwej Doliny , już po raz trzeci w tym sezonie wystartowali narciarze biegowi. Opady śniegu w ostatnich dniach oraz praca ratraka i organizatorów  na trasie sprawiły, że narciarze mieli doskonałe warunki do rywalizacji. W zawodach poza zawodnikami z Tomaszowa i okolic wystartowali też narciarze z innych miast Polski, między innymi z Lublina, Krosna, Rzeszowa, Sokołowa Małopolskiego, Zamościa, Dobieszyna, Korczyny, a też z Zamościa i Wojciechowa. Na starcie stanęło 79 zawodników, a najliczniej obsadzoną konkurencją była kategoria Seniorów (26 zawodników). Na najdłuższych dystansach w biegu ,,open" wśród mężczyzn na 10 km najlepsze czasy uzyskali: junior Wojciech Pelczar , junior Szymon Sikora i senior  Jacek Staroń, a wśród kobiet juniorka C Monika Mazurkiewicz. Wszyscy startującyotrzymali pamiątkowe piękne dyplomy, a zwycięzcy  poszczególnych kategorii również puchary.

  Zawody miały też piękną oprawę. Wielką atrakcją dla zawodników było pojawienie się podczas ceremonii dekoracji Trzech Króli , którzy wręczali puchary i dyplomy. Zawodnicy wystartowali w 14 kategoriach wiekowych.

 

WYNIKI BIEGU

 

foto i tekst organizatora : Paweł Żółkiewski/LOZN

/KaCe/