róża łyjak

Daniel Iwanowski (UKS Rawa Siedlce) i Róża Łyjak (MKS Karkonosze Jelenia Góra) wygrali bieg na 3,3 km stylem klasycznym w ramach cyklu Enervit Classic 5-10-15. Mimo trudnych warunków śniegowych na mecie zameldowały się aż 142 osoby.

 

Ze względu na wąską trasę rywalizację rozbito na dwa biegi. W pierwszym o godz. 11.30 wystartowali teoretycznie szybsi zawodnicy, w drugim - w południe - osoby, które zaczynają swoją przygodę z narciarstwem biegowym. Choć i w tym drugim biegu także pojawili się biegacze, którzy ostatecznie znaleźli się w górnej połówce klasyfikacji.

 

O zwycięstwo rywalizowała od początku trójka zawodników: Daniel Iwanowski (UKS Rawa Siedlce), Mariusz Dziadkowiec Michoń i Krzysztof Małkiński (UKS Hubal Białystok). Szybko na cele została dwójka Iwanowski, Dziadkowiec- Michoń. Aż do samej mety biegli we dwóch. - Danielowi zdecydowanie lepiej jechały dziś narty i to zdecydowało, że mi uciekł na przedostatniej prostej - opowiadał na mecie Mariusz Dziadkowiec - Michoń, który przegrał rywalizację o sekundę.

 

U kobiet rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Róża Łyjak (MKS Karkonosze Jelenia Góra) i Joanna Bronisz (UKS Rawa) na mecie miały dokładnie ten sam czas.

WYNIKI SOBOTNICH ZAWODÓW

 

/huc/

fot. Aleksandra Hucał