Ostatni dzień zmagań na Polanie Jakuszyckiej bieg na 7km stylem klasycznym zwycieżyli ponownie Benjamin Seifert i Natalia Grzebisz. Rywalizację ukończyło 427 zawodników i zawodniczek. Planowany był w dniu dzisiejszym dystans 26km.

 

Podium w biegu mężczyzn w dniu dzisiejszym było takie samo jak wczoraj, zwyciężył Benjamin Seifert z czasem 24min 5sek. Drugie miejsce zajął dobrze znany w Polsce Czech Dusan Kozisek ze stratą 25sek, a trzeci, tracąc do swojego rodaka 1min 3sek, był Toni Escher. Miejsce czwarte tak jak wczoraj zajął Austriak Markus Keplinger. Miejsce piąte i pierwsze wśród Polaków zajął Bogusław Gracz +1min 57sek. Szóstą lokatę zajął Robert Faron przegrywając 2min 6sek z Seifertem. Trzecie miejsce wśród Polaków zajął Jacek Staroń zajmując jednocześnie ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej.

 

W rywalizacji kobiet najlepsza po raz kolejny była Natalia Grzebisz z czasem 29min 14sek. Był to 12 rezultat w dniu dzisiejszym. Podium uzupełniły reprezentantki Czech Kamita Knopova +1min 30sek i Jana Jetmarova +1min 48sek. Czwartą kobieta i druga Polką była Aleksandra Fundanicz, miejsce piąte zajęła Silke Escher z Niemiec. szósty czas wśród kobiet uzyskała Alena Jindriskova. Trzecią Polka i siódmą zawodniczką była Iwona Kocoń.

 

WYNIKI

 

Radek Koszyk