grzebisz

Uczestniczka ostatniej Uniwersjady w Val di Fiemme, Natalia Grzebisz z Siedlec zwyciężyła w biegu ze startu wspólnego na 8 km stylem klasycznym, rozegranym w ramach 38. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Jeśli chodzi o zmagania mężczyzn, to triumfował Benjamin Seifert, ale na miejscu 3. uplasował się Boguś Gracz.

 

Jak podają organizatorzy Biegu Piastów, od rana nad Polaną Jakuszycką było mglisto, a w niektórych miejscach bardzo ślisko. Zawodnicy słabsi technicznie na zjazdach zdejmowali narty i schodzili z nimi pod pachą. Warto zaznaczyć, że z powodu braku śniegu meta została przeniesiona z Polany Jakuszyckiej na Górny Dukt.

 

Pierwszą biegaczką, która dotarła na Górny Dukt była Natalia Grzebisz (AZS AWF Katowice) z Siedlec uczestniczka MŚJ i U23, a ostatnio Uniwersjady w Fiemme. Na drugiej pozycji uplasowała się Aleksandra Fundanicz (dawniej Prekurat). Na najniższym stopniu podium zameldowała się reprezentantka Czech, Alena Jindriskova.

W zmaganiach mężczyzn triumfował Benjamin Seifert, a drugie miejsce zajął Toni Escher, a więc zawodnicy od lat kojarzeni z Biegiem Piastów. Na podium, na trzecim jego stopniu, uplasował się Bogusław Gracz (LKS Witów Mszana Dolna). Czołową szóstkę domknęli również biegacze z Polski: Bogdań Kustroń, Jacek Staroń z Orlew Krosno oraz Władysław Olszowski (Team skipol.pl).

 

Piotr Walkowiak