Faron

Trasy Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim to teraz Jakuszyce wschodniej Polski. Dzisiaj rozegrano tam XXVIII Bieg Hetmański wchodzący w skład Pucharu Polski Amatorów. Bieg główny na dystansie 25 kilometrów stylem dowolnym wygrał Ukrainiec Oleksandr Chenikalo.

 

Zawodnik klubu Pustomyty Junost pokonał dystans w czasie 1:08,58 godziny. Trzy sekundy straty do zwycięzcy stracił najlepszy polak dzisiejszego biegu Robert Faron (foto) z Kamienicy reprezentujący na co dzień klub LKS Witów Mszana Górna. Trzecia lokata dla kolejnego zawodnika zza wschodniej granicy Dmytro Kozachoka.

 

W biegu pań, które miały do pokonania 10 kilometrów łyżwą dubeltowe zwycięstwo odniosły siostry Marcisz. Zwyciężyła Marcela, przed Izabelą, trzecia lokata dla zawodniczki z Tomaszowa Magdaleny Czusz.

 

W biegu Samorządowców pierwsza trójka to panowie Ryszard i Tomasz Koprowscy z Tomaszowa i Andrzej Latawiec z Zamościa. W najstarszej kategorii zawodów drugą lokatę zajął komandor Biegu Lotników Stanisław Nachajowski.

 

W zawodach wystartowała duża grupa zawodników z Ukrainy. Oprócz wspomnianych już Pustomyt byli także biegacze narciarscy z Równego, Iwano Frankowska i Lwowa. Z Polski tradycyjnie mocna grupa z Krosna oraz ekipa Biegu Jaćwingów z Gołdapi na czele z komandorem Markiem Kuskowskim.

 

 Najdłuższą drogę na zawody przebył Sebastian Raciniewski z Wałbrzycha. Startowali także zawodnicy ze Śląska - Istebna i Międzybrodzie Bialskie. Zawodnik skipol.pl TEAM Władysław Olszowski zajął w biegu głównym 13 miejsce. W klasyfikacji PPA w grupie M-3 Władek zajął drugie miejsce.

 

W zawodach, co jest już tradycją w Tomaszowie Lubelskim, rozegrano także biegi dla dzieci poczynając od kategorii junior G, czyli dzieci urodzonych w roku 2006 i młodszych. Wszystkie kategorie wiekowe w wynikach.

 

Trasa w Tomaszowie jest cały czas czynna, w nadchodzących dniach operatorzy trasy podejmują akcję dośnieżania.

 

WYNIKI BIEGU

 

/KaCe/