sasinów

IX Bieg Sasinów, który odbył się 8 lutego 2014 na Wzgórzach Dylewskich zgromadził ponad 150 osób. Dzień w którym w Soczi rywalizację rozpoczęła Justyna Kowalczyk, najwierniejsi miłośnicy narciarstwa biegowego pojawili się na wzgórzach.

 

Nowa formuła, dostosowana do warunków pogodowych sprawdziła się nad wyraz dobrze. Imprezę zaczęto od Rajdu Narciarskiego, następnie zorganizowano Bieg Laboratorium Dr Ireny Eris na 3 km, a o godzinie 12 wystartował bieg główny na 7,5 i 14 km. Rajd Narciarski o długości ca. 5 km prowadził po leśnych ścieżkach masywu Góry Dylewskiej. Na jego starcie m.in stanął: Czesław Nosewicz, Jan Antochowski, Andrzej Wiczkowski. Całość stawki poprowadził Antek Tracz z Wysokiej Wsi. Irena Eris, Gustaw Marek Brzezin, Karolina Wajda tym razem pozostali przy ognisku.

 

Kilku uczestników rajdu, po zmianie obuwia i stroju, wystartowała w ultra trudnym biegu terenowym na dystansie 7,5 i 14 km. Miejscami zbiegi po lodzie, a miejscami podbiegi w rozmokłym śniegu wyciskały z biegaczy resztki energii i mnóstwo potu. W tym czasie na polanie pod Dylewską pozostali uczestnicy imprezy korzystali z umieszczonego w olbrzymim namiocie cateringu przygotowanego przez Hotel SPA dr Irena Eris. Cateringu, który z powodzeniem mógłby uchodzić za przyzwoite wesele.

 

Trasę zabezpieczali strażacy z OSP Pietrzwałd oraz ratownicy medyczni z ostródzkiego PCK. W tym roku, tak jak w Soczi, pojawił się nowy sponsor firma 4F, która ufundowała dla zwycięzców odzież sportową. Ponadto nagrody ufundowały Gmina Ostróda, TU Compensa i Pałac w Pacółtowie. Niech, żałują Ci których nie było.

 

Jacek Tracz - komandor Biegu                                                                        foto: Bieg Sasinów 2013

 

W artykułach poniżej trochę historii