olszowski

Biegi narciarskie w Jakuszycach - bieg stylem dowolnym w ramach Salomon Nordic Sunday na dystansie 7,7 kilometra wygrywaja Joanna Badacz  i Mateusz Zawół - oboje ze Szklarskiej Poręby. Władysław Olszowski (foto) zawodnik skipol.pl TEAM, najlepszy wśród amatorów, został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

 

Drugą i trzecią lokatę w OPEN zajeli Czesi Pavel Simek i Jan Masek. Wśród pań druga lokata dla Katarzyny Leji z Cichego, trzecia to Alena Jindrziszkowa z Czech.

 

Dzisiejszy bieg SNS-a był jednocześnie Mistrzostwami Sił Powietrznych i Mistrzostwami Sił Zbrojnych. Mistrzem Lotników został Maciej Bzdawski z Kościeliska, a Mistrzem Sił Zbrojnych Bartosz Mirowski z Lublińca.

 

Bieg SNS ukończyło 155 zawodników z Czech, Niemiec i Polski.

 

W Jakuszycach, jedynym miejscu na południu Polski gdzie są przygotowane trasy biegowe, jutro kolejny bieg z cyklu SNS, tym razem klasykiem. Pozostaje mieć nadzieję, że szalejąca w górach odwilż ominie Jakuszyce!

 

Na Polanie Jakuszyckiej panują obecnie najlepsze warunki do biegania na nartach i organizowania zawodów w południowej Polsce, tak więc nie dziwi fakt, że kilkaset osób jest zainteresowanych startem w weekendowych zawodach Salomon Nordic Sunday.Mamy mnóstwo telefonów z całej Polski i Czech z pytaniem o trasę – mówi organizator cyklu Beata Lepka. – A ta będzie ciekawa – dodaje z uśmiechem.

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

/KaCe/