Banica Puchar Pierwszego Śniegu

W pięknej, zimowej scenerii zakończyły się wczoraj (21 grudnia 2013 r.) zawody w narciarstwie biegowym (technika klasyczna) o IV Puchar Pierwszego Śniegu w Krzywej-Banicy. Pięćdziesięciu narciarzy walczyło o puchary i nagrody, na dobrze przygotowanych trasach z dwoma założonymi torami do techniki klasycznej.

 

Zakończenie zawodów odbyło się przy "Gościńcu Banica". Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, zaś pierwszych 6. zawodników pamiątkowe dyplomy.

 

Wśród wszystkich startujących rozlosowano upominki, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Sękowa P. Małgorzatę Małuch oraz przez Wydawnictwo „Czarne” z Wołowca – 10 egzemplarzy najnowszej książki Andrzeja Stasiuka z autografem autora.


Dziękujemy również właścicielowi sklepu STAN SPORT za udzielony rabat i nagrodę. Na uczestników czekał smaczny bigos i gorąca herbata, przygotowane przez udzielających gościny - Jolę i Tomasza Nowaków. Impreza stała na dobrym sportowym i organizacyjnym poziomie, co podkreślali kierownicy ekip, chwalono trudne technicznie, ale bardzo ciekawe i dobrze przygotowane trasy.

 

Bieg główny wygrał Konrad Bil z MUKS Podkarpacie Jedlicze, przed dwójką zawodników Orlew Krosno Jackiem Staroniem i Bogdanem Kustroniem.

 

WYNIKI
 

Stafan Maryńczak