SNS Jakuszyce1/2014

Nasi południowi sąsiedzi zdominowali rywalizację w inauguracyjnym biegu Salomon Nordic Sunday w stylu dowolnym. W pierwszej dziesiątce znalazło się ich aż dziewięciu! Przypomnijmy, że od tego sezonu rywalizujemy przez dwa dni – w soboty st. dowolnym, w niedzielę – klasykiem. W sobotę 21 grudnia na Polanie Jakuszyckiej wygrał Pavel Brydl.

 

Brydl od początku odskoczył swoim rywalom (wystartowało 99 osób). W sumie nie ma czemu się dziwić – ten 32 letni Czech to były reprezentant swojego kraju, mający w swojej sportowej biografii m.in. starty w zawodach Pucharu Świata w Nowym Meście, czy na Uniwersjadzie w Innsbrucku. To także zwycięzca Biegu Gwarków.

 

Na mecie sobotniego biegu na dystansie 9 km, Czech miał 48 sekund przewagi nad swoim rodakiem – Janem Maskiem. Trzeci na podium był kolejny Czech – Martin Rejzek. Pierwszy z Polaków był Robert Gleń (MUKS Podkarpacie Jedlicze) – szóste miejsce.

 

Rywalizację pań wygrała Czeszka Blanka Paulu – wicemistrzyni olimpijska z Sarajewa. Druga była Joanna Badacz – była biathlonistka, wicedyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

 

Zawodnicy biegali po pętli o długości 2,25 km, którą musieli pokonać cztery razy. – Na początku były obawy o to, że będzie tłoczno, że mogą być kłopoty z wyprzedzaniem, ale okazało się, że taka rywalizacja jest bezpieczna i co najważniejsze widowiskowa – mówi Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator zawodów. – To komfortowe zawody dla kibiców, który pozostając na Polanie widzą prawie całą rywalizację.

 

W niedzielę o godz. 10.30 na tej samej trasie i dystansie zmierzą się specjaliści od stylu klasycznego. Na starcie spodziewamy się nawet 200 zawodników!

 

WYNIKI ZAWODÓW TUTAJ

 

Tomasz Hucał/ SNS Jakuszyce