Jacek Staron biegi narciarskie Polska

Puchar Kościeliska 2013 w biegach narciarskich zakończył się  3 dni temu,  dzisiaj podsumujemy imprezę oczami zawodników i organizatora.

 

Jacek Staroń z  Krosna ,zwycięzca kategorii M-30, wyrażał się o biegu w samych superlatywach.

- Zawody przeprowadzone bardzo dobrze.Moim zdaniem, a na wielu biegach w Polsce już startowałem, jedne z najlepszych od strony organizacyjnej, bardzo profesjonalnie przeprowadzone. Widać ogromne zaangażowanie i entuzjazm okolicznych mieszkańców co dobrze rokuje na przyszłość. Trasy odpowiednie dla wszystkich ,zarówno dla zawodników jak i amatorów. I najważniejsze jest to, że w przeciwieństwie do wielu biegów w Polsce, my, amatorzy zostaliśmy docenieni ,oprócz klasyfikacji OPEN, każda z grup Pucharu Polski Amatorów miała odrębne dekoracje.Tak trzymać!

 

W podobnym tonie wypowiedział się Władysław Olszowski z Międzybrodzia Bialskiego, drugi w kategorii M-40:

-Super impreza, wprawdzie trasy trochę dla mnie za łatwe, ale organizacyjnie pierwsza liga. Dodam, że warunki śniegowe były stabilne, nie było problemu z doborem smarów. Ze swojego wyniku, jak na pierwszy bieg w sezonie jestem bardzo zadowolony.

(od redakcji: Władek biegający wyczynowo w latach 80-tych w klubie BBTS Bielsko Biała, przyzwyczajony do starych tras na Kubalonce, które były najcięższe vw Polsce, jest przyzwyczajony do tych trudnych i wymagających. )

 

Organizatorzy także podsumowali zawody w komunikacie przesłanym do redakcji:

 

Ponad 150 zawodników wzięło udział w Pucharze Kościeliska zawodów zaliczanych do Pucharu Polski Amatorów PZN. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie  Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko - Inicjatywa Lokalna "Kościelisko dla  Biegaczy". Narciarska impreza odbyła się 15.12 na Polanie Chotarz. Oprócz  pięknej pogody dopisała wysoka frekwencja oraz świetna atmosfera.
 Sezon narciarski 2013/2014 oficjalnie otwarł włodarz Gminy Wójt Bogdan Pitoń  a sygnał do startu podał olimpijczyk Józef Rysula. Rywalizacja odbyła się na  dystansach 5km (kobiety) i 10km (mężczyźni)  zgromadzeni zawodnicy i kibice  nie kryli zachwytu. Trasy biegowe w Kościelisku są pięknie położone ,
 urozmaicone , wymagające technicznie ale mało męczące. Oprócz pucharów zostały  rozlosowane cenne nagrody wśród  wszystkich zawodników.
 
  Puchary wręczali  Wójt Gminy Kościelisko Bogdan Pitoń, Dyrektor TPN, oraz  Starosta Tatrzański który osobiście ufundował dwa puchary dla najlepszego i  najlepszej zawodniczki.
 
   Wszystkim zawodnikom, mieszkańcom po których terenach przebiegają trasy  biegowe,  kibicom i sponsorom serdecznie dziękujemy.
 
  Organizatorzy

 

W załączniku prezentujemy wyniki w kategorii O P E N!

 na zdjęciu Jacek Staroń zwycięzca kategorii M-30 z Bogdanem Kustroniem zwycięzcą kategorii M-40 także z Krosna.

/KaCe/