Andrzej Pradziad z Pucharem Kościeliska

Bieg o Puchar Kościeliska, to pierwsze zawody w biegach narciarskich rozegrane w tym sezonie w Polsce. Bbiegi wygrali Martyna Galewicz i Andrzej Pradziad (Foto).

 

Na starcie Pucharu Kościeliska stanęło 127 biegaczek i biegaczy narciarskich z terenu całego kraju. Byli zawodnicy reprezentujący min. Warszawę i Gdynię. Dobrze przygotowane trasy zapraszały wręcz do biegania, co ważne, a czasami zdarza się na zawodach dla amatorów, nie było trudnych zjazdów, ani ekstremalnych podbiegów, czyli nawet poczatkujący biegacze mogli spokojnie zawody ukończyć.

 

Trasa jest jedną z bardziej przyjaznych dla amatorów biegówek, z czystym sumieniem nasza redakcja POLECA! Zawody w Kościelisku zorganizowało stowarzyszenie Kościelisko dla Biegaczy.

 

Zapraszam do obejrzenie ponad 200-stu zdjęć z dzisiejszych zawodów w GALERII SKIPOL-A.

 

Martyna Galewicz okazała się najlepszą z kobiet na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym. Drugie miejsce w rywalizacji pań zajęła Urszula Łętocha, trzecie miejsce wywalczyła Joanna Rysula.

 

W kategorii panów na dystansie 10 kilometrów, za zwycięzcą Andrzejem Pradziadem uplasowali się Norbert Kuczera i Krystian Kobylański.

 

Jedna ciekawostka z zawodów:

Udało nam się także pomóc zawodniczce, która zajęła drugie miejsce w kategorii pań OPEN czyli Uli Łętosze. Okazało się, że zawodniczka przyjechała zbyt późno na zawody i nie było szans na zrobienie nart, ale od czego zespół XC -Ski Team, który zapewnia serwis min. skipol-owi, błyskawiczna reakcja, taśma STARTA na "trzymanie" do tego pasta MAPLUSA i narty gotowe.Wszystko zajęło może ze 3 minuty.

 

WYNIKI 

RANKING PP AMATORÓW (1)

 

/KaCe/

 

Redakcję skipol-a w tym sezonie ubiera firma Questsportswear z Jelenie Góry