JEDYNA TAKA IMPREZA MIĘDZYNARODOWA NA KTÓREJ STARTERAMI BYLI DWAJ PREZYDENCI!!!

        Międzynarodowy bieg integracyjny, pod nazwą „Szlak bez granic” odbył się ze startu wspólnego na dystansie 18 km, (Siwa Polana-Oravice).
 Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń, Przewodniczy Rady Gminy Kościelisko Roman Krupa Prezydent Mista Twardoszyn Ivan Szaszko, Stanisław Gut Prezes Witów Ski i władze Meander Ski Oravice.
Po wręczniu honorowych odznak Polskiego Komitetu Olimpijskiego przez członka komisji Nadzieji Olimpijskich Czesława Fludera,Prezydentom Ivanovi Gasparowiczowi i Bronisławowi Komorowskiemu, nasz Prezydent żartobliwie skomentował że „od dzisiaj zostaliśmy młodzieżowcami” .
Prezydenci dali sygnał do startu 240 zawodnikom, którzy wystartowali z Dol. Chochołowskiej, a bieg zakończyli za słowacką granicą w Oravicach.
Trasy nie były łatwe co potwiardza swoją wypowiedzią Magdalena Kozielska; Trasa była ciężka i wymgająca. Na samym początku było szybke pchanie , chwilke można bylo łyzwowac po czym trzeba bylo ściągnąć narty i zasuwac na nogach ok 300m na szczyt stromego podbiegu po czym nogi były drewniane. Po założeniu nart było pokonywanie trasy pomiedzy drzewami i śniegiem który zatapiał sie powyżej kolan. Kolejne 5km trasa była normalna gdzie musiałam pracowac aby utrzymac 8 pozycje open ale gdy zobaczyłam popdbieg od razu ruszyłam do ataku. Podbieg miał około 2 km, wtedy wskoczylam na 3 miejsce. Reszta trasy (ostatnie 3km) był to ostry zjazd gdzie reprezentant słowacji zaliczył upadek a ja sie wybronilam. Na ostatnich prostkach dogonil mnie moj kolega z klubu Tomasz Płaza i wpdalismy na mete razem. ale on był lepszy o te półstopy.”

Pierwszy linie mety przekroczył Patryk Chudoba( LKS Poronin Poroniec) z 40 sekundową przewagą nad Tomaszem Płazą  z UKS Regle Kościelisko a półstopy dalej zameldowała się pierwsza kobieta zawodniczka kadry młodzieżowej Magdalena Kozielska z UKSRegle Kościelisko, zaraz za nią metę przekroczył reprezentant Słowacji.
 Na drugim miejscu wsród kobiet uplasowała się Joanna Rysula tegoroczna złota i srebrna medlistka Polski Juniorów, a na trzecim miejscu Emila Nawara Mistrzyni Polski UKS-ów z 2012 r . Na zakończenie zawodnikom wręczono piękne puchary i pamiątkowe dyplomy. Każdy zawodnik otzymał posiłek i jako nagrodę specjalną darmowe wejście na baseny termalne Meander Park Oravice.


Andżelika Leśnik-Barglik