tomek
W niedziele 17 lutego 2013 r. w scenerii zimowej odbył się w Spalonej tj. nieopodal Bystrzycy Kłodzkiej XXVI Ogólnopolski Bieg Narciarski Ziemi Bystrzyckiej w stylu dowolnym z pulą nagród wynoszącą 4000,00 zł. Na trasie rywalizowali mężczyźni - trasa liczyła 20 km.


Zwyciężył po zażartej walce Tomasz Garbień z Karpacza z czasem 1h 00:41,2 s. pokonując na finiszu biathlonistę Grzegorza Brila 1h 00:41,2 s. Trzecie miejsce zajął Mariusz Dziadkowiec - Michoń z czasem 1h 02:06,3 s. Tuż za podium uplasowali się: Patryk Czakon, Radosław Szwade (ubiegłoroczny zwycięzca), Mateusz Leja, David Śrutek z Czech, Aleksander Piech, Paweł Lech. Dziesiątkę zamknął Łukasz Witek. Jak widać listę zajmują reprezentacji Polski w biathlonie oraz w biegach narciarskich lub osoby, które niedawno zakończyły swoja przygodę z zawodowym sportem. Dla ciekawostki należy wskazać, że w zawodach uczestniczył Krzysztof Pływaczyk, który jeszcze dzień wcześniej tj. 16 lutego lutego reprezentował Polskę w biegu sztafetowym Mistrzostw Świata w biathlonie, które odbywały się w Czechach. Jednakże trudy MŚ oraz trudna trasa dały się we znaki olimpijczykowi pochodzącemu z Czarnego Boru, bowiem nie ukończył zawodów. Wystąpiło 54 seniorów, z czego zawody ukończyło 52.

Natomiast kobiety rywalizowały na dystansie 15 km. Wystartowało 12 kobiet (wszystkie ukończyły). Na pierwszym miejscu zameldowała się Agnieszka Cyl z czasem 40 min.09,9 s, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata w biathlonie. Z krążących informacji w sieci wynika, że Agnieszka Cyl zakończyła karierę zawodniczą po MS w Czechach. Tuz za Agnieszką uplasowała się Urszula Łętocha z czasem 41 min. 34,6s. Trzecie miejsce zdobyła Kamila Buchla z czasem 45 min. 21.5. Należy zwrócić uwagę, że na miejscu piątym uplasowała się Agnieszka Wanżewicz - Uznańska - ubiegłoroczna triumfatorka.

W zawodach uczestniczyli reprezentacji Polski oraz Czech.

Ponadto na krótszych dystansach rywalizowały dzieci i juniorzy - reprezentujące również kluby sportowe m.in. UKN Melafir oraz UKS Lider Katowice.

OFICJALNE WYNIKI

Krystian Dziedzic