marcela marciszXXX Jubileuszowy Bieg Gasieniców w Zakopanem zakończył się zwycięstwem Marceli Marcisz i Marcina Rzeszótki.

Marcela Marcisz (foto )w biegu na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym nie zostawiła rywalkom złudzeń.Jej przewaga nad drugą na mecie Urszulą Łętochą z Osieczan ,reprezentująca KS Śnieżka Karpacz wyniosła ponad dwie minuty.Przypomnijmy, że Ula reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w czeskim Libercu.
Trzecie miejsce to kolejna zawodniczka Anna Pradziad z AZS Zakopane.
Pierwszą amatorką w biegu była szósta w klasyfikacji Anna Pitoń z Kościeliska.

Także 10 km klasykiem biegli panowie, w tym biegu podwójne zwycięstwo odnieśli mieszkańcy Bielska Białej: wygrał Zbigniew Radomski, przed Stefanem Sikorą.Trzecie miejsce dla Piotra Farona z Zalesia.

Bieg główny na 15 kilometrów padł łupem zawodowców.Za wspomnianym wyżej Marcinem Rzeszótką członkiem kadry młodzieżowej PZN, uplasowali się Bogusław Gracz (Skawa) i Tomasz Ponicki z LKS Poroniec Poronin.
Pierwszym amatorem był były zawodnik BBTS Bielsko Biała (lata 80-te)  Władysław Olszewski (foto poniżej).Włado przeciął linie mety jako czwarty.Piąte miejsce zajął uczeń SMS Karpacz Maciej Łętocha.
Na 10-tym miejscu ukończył bieg dr.Paweł Bubula przygotowujący się do Mistrzostw Świata Lekarzy (KoenigLudwiglauf),13 lokata to trener SMS Zakopane Tadeusz Majoch.olszowski wladyslaw
W biegu małżeństw gdzie sumowano czasy obojga małżonków , wygrali Stanisław i Małgorzata Gąsienica z Kościeliska, przed Anną i Tadeuszem Nedza Kubiniec (Kościelisko) i Marią i Tadeuszem Pasterczyk z Jedlicza.

wyniki zawodów przygotowała firma pifsport.pl

WYNIKI 5km              WYNIKI 10km            WYNIKI15km

Kuba Cieślar