Na Kubalonce rozegrano dziś finałowe zawody Mistrzostw Poski Amatorów w biegach narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego. Wszyscy startujący rywalizowali na dystansie 10km stylem klasycznym.


W najstarszej kategorii mężczyzn urodzonych w 1941 i starszych triumfował podobnie jak w całym cyklu Stanisław Nahajowski.

W kategorii urodzonych w latach 1951-42 wśród kobiet triumfowała Krystyna Figura, niestety w zawodach w tej kategorii nie wystartowała żadna zawodniczka.
Wśród mężczyzn triumfował najlepszy w całym cyklu Piotr Faron.

W grupie ur 1952-61 najlepsza wśród kobiet okazała się Grażyna Jarecka, która wyprzedziła zwyciężczynię całego cyklu Halinę Olejniczak.
Wśród mężczyzn triumfował Piotr Smolak, przed Edwardem Muchą, natomiast w klasyfikacji MPA panowie zamienili się miejscami.

W kategorii ur 1962-71 najlepszą kobietą okazała się Barbara Byrtus, trzecia w klasyfikacji MPA, ranking wygrała dziś druga Małgorzata Gąsienica.
Wśród mężczyzn triumfował Piotr Michałek, który mimo zwycięstwa nie zdołał w klasyfikacji MPA wyprzedzić Władysława Olszowskiego - dziś 4.

W kategorii ur 1972-81 bezkonkurencyjna zarówno dziś jak i w całym cyklu okazała Edyta Olcoń.
Wśród mężczyzn triumfował Jacek Staroń, a w całym cyklu zdecydowanie zwyciężył Robert Gleń, dziś drugi.

W najmłodszej kategorii dzisiejsze zawody wygrała Katarzyna Świeca, przed Anną Gocyła, natomiast w klasyfikacji MPA triumfowała Gocyła, przed Świecą.
Wśród mężczyzn wygrał Piotr Habrat, przed Norbertem Kuczerą, a w klasyfikacji MPA panowie zamienili się miejscami.

Wyniki finałowych zawodów na Kubalonce
KUBALONKA-FINAL-MPA-WYNIKI-K.PDF     KUBALONKA-FINAL-MPA-WYNIKI-M.pdf

Rankingi końcowe Mistrzostw Polski Amatorów kobiet i mężczyzn
MPA_FINAL_OFICJALNE-K1.pdf     MPA_FINAL_OFICJALNE-M1.pdf