Rozegrany dzisiaj VII Memoriał Wł.Podgórskiego (trasa przy hotelu Perła Południa w Rytrze) zakończył się zwycięstwem w biegu głównym  Anny Bubuli (na zdjęciu) z LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany w kategorii OPEN kobiet i Sławomira Szczeciny z KS Jedność Nowy Sącz w kategorii Open mężczyzn.Drugie i trzecie miejsce  wśród mężczyzn zajęli Radosław Koszyk z AZS Zakopane i Bartosz Nowak Jedność Nowy Sącz.Czwarte i piąte miejsca dla zawodników UKS Hańczowa Michała i Adama Skalskich, szósta lokata to Łukasz Marmol z Jedności Nowy Sącz.

Najbardziej zaciętą walkę stoczyli juniorzy C (II i III kl.gimnazjum) ,którzy rywalizowali na dystansie 3 kilometrów stylem klasycznym.Wygrał Kamil Smoła z UKS Hańczowa, przed dwójką zawodników LKS Hilltop Osieczany Mateuszem Siatką i Maciejem Łętochą.Czwarta lokata dla Mateusza Kuruca także z Hańczowej.Dodajmy, że ci zawodnicy to czołówka w Polsce w kategorii junior C.

W biegu gimnazjalistek na tym samym dystansie tryumfowała Mariola Batko z LKS Hilltop Osieczany, która stoczyła zażartą walkę o najwyższy stopień podium z zawodniczką miejscowego UKS Ryter Rytro Joanną Poczkajską.Trzecie miejce zajęła Katarzyna Górka także z Rytra.

Kategoria chłopców z I klas gimnazjów to zwycięstwo Macieja Popielucha z Jedności Nowy Sącz, przed dwójką zawodników z UKS Hańczowa Krystianem Kurucem i Przemysławem Mereną.

Następna kategoria Memoriału to chłopcy i dziewczęta z klas V i VI.Tutaj wśród dziewcząt wygrała Agnieszka Gucwa z Cerbudu Ptaszkowa, przed Iwoną Piekarz Hilltop Wiśniowa Osieczany i Moniką Michalik także z Ptaszkowej.W biegu chłopców najlepszy okazał się Dawid Damian z Jedności Nowy Sącz, przed Łukaszem Porębą z Ptaszkowej i Piotrem Łękawskim z Rytra.

Kolejna kategoria to klasy III i IV.Bieg dziewcząt wygrała Weronika Merena z UKS Hańczowa, któa pokonała na trasie Patrycję Jędrochę z Hilltopu i Monikę Tomasiak z Rytra.W biegu chłopców zwyciężył Karol Smajdor z Jedności Nowy Sącz, przed zawodnikami UKS Hańczowa Dawidem Zielińskim i Przemysławem Kurucem.

Najmłodszą kategorią wiekową Memoriału Podgórskiego byli młodzi biegacze narciarscy z I i II klas szkół podstawowych.Bieg na dystansie 500 metrów wygrała Magdalena Michalik z Ptaszkowej, przed Oliwią Nowak z Nowego Sącza i Arkadiusz Bochenek także Ptaszkowa,przed Filipem Trzepaczką z Wiśniowej.

Memoriał Podgórskiego rozgrywany po raz VIII w Rytrze jest imprezą ,która od lat ma stałe miejsce w kalendarzu zawodów w małopolsce.Szczególnie należy docenić organizatorów za ich dbałość o najmłodszych adeptów biegów narciarskch.Nagrody do VI miejsca są dziś rzadkością w tego typu zawodach w Polsce.

Dziękujemy państwu Łękawskim, którzy zajmują się biegami w Rytrze i  p.Marianowi Doboszowi (dyr.Biegu Popradzkiego) za zaproszenie na zawody.

Mam nadzieję, że UKS Ryter Rytro współorganizator Memoriału , po paruletniej przerwie ,wróci do czołówki  młodzieżowych biegów narciarskich w Polsce, o czym zapewnił prezes klubu Karol Kulig.

WYNIKI BIEGU