Około dwustu zawodników wystartowało w sobotnim biegu narciarskim o III Puchar Zimna na trudnej, z licznymi podbiegami i zjazdami trasie, przygotowanej przez pracowników WOSiR-u Szelment i przebiegającej w bezpośrednim sąsiedztwie tras zjazdowych Ośrodka . Przy wspaniałej, zimowej pogodzie trwała zacięta rywalizacja nie tylko o wspaniałe puchary, cenne nagrody ale przede wszystkim o satysfakcję jaką daje samo ukończenie zawodów.
 Zawody zastały rozegrane na czerech dystansach w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

 Komandorem biegu, już po raz drugi, był Józef Łuszczek, były mistrz świata w biegach narciarskich.
Bieg główny mężczyzn, na dystansie 10 km wygrał zawodnik z Wilna, Rindzevicius Marijus z Wilna, natomiast wśród kobiet, dystans 5 km, zwyciężyła Ciborowska Aneta z Pisza(podium pań na zdjęciu).


Organizatorami zawodów był WOSiR „Szelment” i ZG TKKF . Bieg odbył       się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezesa Zarządu Głównego TKKF - Mieczysława Borowego, Marszałka Województwa Podlaskiego - Jarosława Dworzańskiego i Prezydenta Suwałk – Czesława Renkiewicza.

Rywalizacji sportowej towarzyszył przygotowany przez organizatorów festyn rodzinny. Były zabawy i konkursy dla najmłodszych i ich rodziców, a muzycznymi atrakcjami były formacje MARCO DJ, DJ LOKKER oraz ,,SIEROCINIEC'' .

 Ale  gwoździem programu był benefis Wojciecha Fortuny. Otóż data zawodów nie została wybrana przypadkowo. 11 lutego 1972 roku Wojciech Fortuna zdobył w Sapporo, pierwszy i jak do tej pory jedyny, złoty medal olimpijski w skokach narciarskich.
Pamiątkowe puchary i upominki wręczali przedstawiciele lokalnych samorządów, TKKF, Ministerstwa Sportu i biznesu. Przybyła nawet delegacja z Zakopanego na czele z burmistrzem tego miasta.

WYNIKI BIEGU