Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej (foto) i Jakub Mroziński z Jeleniej Góry wygrali rozgrywane w Jakuszycach Mistrzostwa Polski Amatorów w biegach narciarskich.


Wśród kobiet, które rywalizowały na dystansie 5km stylem klasycznym podobnie jak we wczorajszych sprintach bezkonkurencyjna okazała się Edyta Olcoń wyprzedzając drugą Paulinę Wityk o 3min 13.6sek. Obie panie startowały w kategorii K2. Trzecie miejsce wywalczyła najlepsza w kategorii K1 Katarzyna Świeca, która na mecie zameldowała się z czasem 3min 18,8sek groszym od zwyciężczyni. Miiejsce 4 zajęła Halina Olejniczak - najlepsza w kategorii K4. 5 była Anna Gocyła, sklasyfikowan na 2 miejscu w grupie K1. Miejsce 6 zajęła Krystyna Figura, najlepsza w kategorii K5.

mpa2012-wyniki-open-kobiet-5km.pdf          mpa2012-wyniki-oficjalne-wg-grup-wiekowych-kobiet.pdf

Wśród mężczyzn Jakub Mroziński (kategoria M2) o 1min 28,3sek wyprzedził najlepszego we wczorajszym sprincie Piotra Michałka, który zwyciężył w grupie M3. Zaledwie 1,1sek gorszy rezultat uzyskał Arkadiusz Ogorzłek, który sklasyfikowany został na 3 miejscu w biegu OPEN i 2  grupie M3. Miejsce 4 zajął Sławomir Kulej, zwycięzca w kategorii M4. Na miejscu 5 uplasował się Norbert Kuczera, który uzyskał najlepszy rezultat w kategorii M1. 6 pozycja przypadła Janowi Łackowi (3 miejsce w M3). W kategorii M5 triumfował Piotr Faron (22 czas w OPEN).

W najstarszej kategorii M6, rywalizowano na dystansie 5km najlepszy okazał się Stanisław Nahajowski.

mpa2012-wyniki-open-mezczyzn-10km.pdf          mpa2012-wyniki-oficjalne-wg-grup-wiekowych-mezczyzn.pdf