ultrabiel

Sobota w Bielicach (gmina Stronie Śląskie) to najdłuższy bieg narciarski w Polsce, ULTRABIEL 2023 czyli dystans 60 km stylem klasycznym. Bieg na tym dystansie ukończyło 25 panów i trzy panie. Gratulujemy! W ramach imprezy rozgrywano także biegi towarzyszące na dystansach 20 i 13 kilometrów. Poniżej prezentujemy wyniki pierwszych trójek.

 

Sobota 18 lutego po raz szósty  w Górach Bialskich w Gminie Stronie Śląskie został zorganizowany najdłuższy bieg narciarskich w Polsce - SGB UTRABIEL 2023. Dystans koronny - 60km oraz biegi towarzyszące 20km i 17 km techniką klasyczną.

Tydzień przed zawodami na liście startowej zapisanych zawodników ponad 300. Część z nich przeniosła swój start z ubiegłego roku, gdyż impreza się nie odbyła; na to nie pozwoliły warunki pogodowe.

…Góry Bialskie kryją wiele tajemnic..

W dniu zawodów na linii startu stanęło ponad 100 zawodników. Zabrakło tym razem  tych bardziej znanych z tytułów i nazwisk, zapowiedzi meteorologów i alerty pogodowe na pewno na to też wpłynęły. Ale dla mocarzy-narciarzy nie ma złej pogody. Do boju!

W dzień startu trasy były przygotowane perfekcyjnie; ratrakowy pan Piotr wyjechał o godz. 3 nad ranem, siatki założone, newralgiczne punkty zabezpieczone, służby medyczne w pogotowiu!

30 zawodników startujących na 60km  miało do pokonania 3 pętle po 20km. Na trasie były 2 punkty żywieniowe-ciepłe napoje, owoce i suche przekąski-obsługa profesjonalna. Ratownicy medyczni na trasie i linii mety czuwali w ciągłym pogotowiu.

Warunki pogodowe zmieniały się co godzinę. W południe w górnych partiach zaczęło mocno wiać, rzęsisty deszcz zacinał prosto w twarz, na torach leżało mnóstwo igliwia, mchu, należało tylko doczłapać do mety; inaczej się nie dało..Na mecie zameldowało się 25 zawodników i 3 zawodniczki. Zwycięzcami byli WSZYSCY!

Na dystansie koronnym 60km tradycyjnie się nagradza 6 pierwszych zawodników wśród pań i panów. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe od 1000zł do 50 zł, które ufundował Bank SGB  oraz wartościowe nagrody rzeczowe przez Gmina Stronie Śląskie.

 

DYSTANS 60 km CT:

KOBIETY

1. Jadwiga Tokarczyk - Grynkiewicz - MT - Sport

2. Sylwia Skrzypek

3. Beata Dziura

 

MĘŻCZYŹNI

1. Tomas Malik

2. Frantisek Molva

3. Petr Kazlik

 

DYSTANS 20 km CT:

KOBIETY

1. Joanna Bżerzańska

2. Renata Łubik - MT Sport

3. Jolanta Nowak - Strońska Grupa Rowerowa

 

MĘŻCZYŹNI

1. Sławomir Sikora - XC-sport team

2. Mieczysław Skowron - Mietek retro ski

3. Roman Majka - team nabiegowkach.pl

 
DYSTANS 17km CT

KOBIETY

1. Maria Kraus

2. Katarzyna Kowalska

3. Marzena Schmidt

 

MĘŻCZYŹNI

1. Wojciech Majka - team nabiegowkach.pl

2. Łukasz Szlendak

3. Krzysztof Kowal

 

>>> WYNIKI <<< datasport.pl

.