bp

Główny dystans 42. Festiwalu Bieg Piastów 50 kilometrów stylem klasycznym wygrywa Jiri Rocarek (CZE) z Vltava Fund Craft Team. Drugie miejsce zajmuje zawodnik naszej kadry Jan Antolec. Gratulujemy!

 

Czas zwycięzcy 50 kilometrów stylem klasycznym to 02:16:41, czas drugiego na mecie Jana Antolca jest identyczny. O końcowym tryumfie decydowały centymetry, co widać zresztą na zdjęciu głównym (foto datasport.pl). Panowie biegli razem od poczatku biegu gubiąc po kolei kolejnych rywali. Trzecia lokata dla kolejnego zawodnika Jakuba Psenicki z Vltava Fund Craft Team ze stratą wynoszącą 41 sekund.

 

Kto z Polaków uplasował się jeszcze w pierwszej dziesiątce?

Piąte miejsce zajął kolejny zawodnik kadry A Paweł Klisz. Paweł stracił do zwycięzcy 4 minuty i 40 sekund. Pierwszą dziesiątkę klasyfikacji zamyka Tomasz Kałużny z Yoko Enervit XC Life Team.

 

Bieg kobiet wygrywa Monique Siegel z Sc Norweger 1896 Annaberg w czasie 02:32:01. Niemka dobiegła do mety jako 16 w klasyfikacji OPEN. Duga i trzecia lokata dla zawodncizek z Czech, Klary Moravcovej (Ski Club Jablonec) i Zuzany Kocumovej (Silvini Madshus Team). Pierwszą z Polek jest Emilia Romanowicz z Yoko Enervit XC Life Team, która zajęła piąte miejsce. Szósta zawodniczka to druga z Polek Urszula Łętocha z LKS Markam Osieczany. W pierwszej dziesiątce pań jest jeszcze Katarzyna Witek z Team Nabiegowkach.pl Tn Biegówki Wesoła.

 

W komentarzu po kolejnym uzupełnieniu pojawiło się pytanie, dlaczego przy nazwisku Jana Antolca pojawił się wykrzyknik. Ano dlatego, że miejsce na podium Biegu Piastów musi budzić szacunek. Nie jest to z całym szacunkiem Bieg Podhalański, czy już bez szacunku bieg o czapkę gruszek. Bieg Piastów to renoma, w czołowce nie biegają tam amatorzy tylko zawodnicy profesjonalnych teamów i wynik idzie w świat. Ni miejsce ni czas żeby dorabiac do tego ideologie. Brawo Johnny!

 

WYNIKI LIVE - datasport.pl

 

Jak pobiegali zawodnicy naszego portalowego teamu skipol.pl. Ha, mamy wygrane trzy klasyfikacje, ale po kolei:

lekarze stomatolodzy - 1. Paweł Bubula (54 OPEN)

strażacy                    - 1. Józef Wojtyła, także pierwsze miejsce w kategorii M-50 i najlepszy wynik w OPEN (23)

dziennikarze              - 1. Krzysztof Zakrzewski (305 OPEN), 2. Robert Patkowski (386 OPEN)

 

bp

Dekoracja kategorii - strażacy

Kolejni zawodnicy i ich miejsca:

64. Sebastian Jarecki

85. Daniel Żamojtiuk

107. Dariusz Ślaga

145. Ireneusz Rabski

329. Andrey Pradun

426. Kuba Czaplewski

484. Andrzej Guziński

 

bp

Część naszego skipol.pl TEAMU

 

Jutro i pojutrze zamieścimy relację naszych zawodników.

 

kace