Arek Posiadała 7km Bieg Piastów

Dzisiejsza rywalizajca na Polanie Jakuszyckiej to nie tylko łyżwowa 30-tka. To także najkrótszy z biegów rozgrywanych w ramach 42. Festiwalu Biegu Piastów bieg na 7 kilometrów stylem klasycznym, na którego starcie stanęło 880 osób. Poniżej oprócz wyników znajdziecie relację zwycięzcy z przebiegu rywalizacji, niemal prosto z trasy.  

 

Arkadiusz Posiadała (na zdjęciu) z UKS Rawa Siedlce pokonał swój dystans w czasie 19;25 minuty. Drugie miejsce ze stratą 14 sekund zajął Maciej Zdziechowski z MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk, a trzecie Łukasz Bronowicki z Enervit Yoko XC Life Team.

 

Kilka słów z trasy od Arka Posiadały: Od początku dzisiejszego biegu faworyci ustawili się na czele bardzo licznego peletonu. Większość zawodników z czołówki wybrała poruszanie się bezkrokiem na niesmarowanych na trzymanie nartach, Pierwsze dwa kilometry przebiegały w spokojnym tempie. Zmienił to moment pierwszego przyspieszenia w moim wykonaniu, po którym na prowadzeniu pozostaliśmy we dwóch, z Maciejem Zdziechowskim. Maciek dał mi zmianę, tempo delikatnie spadło, wykorzystał to Łukasz Bronowicki i dołączył do naszego duetu. Gdy do Rozdroża pod Cichą Równią zostało nam około 500 metrów, zdecydowałem się zmienić Maćka na prowadzeniu i po raz kolejny przyspieszyć. Skręcając w lewo na wspomnianym rozdrożu, kątem oka zaobserwowałem, że zdobyłem kilka metrów przewagi, przede mną czekał krótki, bardziej stromy podbieg w kierunku Górnego Duktu. Przed biegiem przeanalizowałem sobie taktycznie trasę i wiedziałem, że to jeden z najtrudniejszych momentów dzisiejszego biegu. Przyspieszyłem jeszcze mocniej, wjeżdżając na Górny Dukt, miałem już znaczną przewagę, wynoszącą mniej więcej tyle, ile na mecie – 15 sekund. Starałem się kontrolować bieg i różnicę dzielącą mnie od podążających za mną rywali. Skupiałem się na dobrej technice pokonywania trasy, wybierałem optymalny tor jazdy i trzymałem rytm. Po płaskim odcinku i zjeździe w kierunku Polany Jakuszyckiej pozostał nam ostatni kilometr i podbieg „Adama”, czułem, że Maciek i Łukasz są blisko. Pracowałem mocno do końca, na ostatniej prostej wiedziałem już, że nikt mnie nie dogoni.

 

W biegu mieliśmy także kilku zawodników naszego skipol.pl TEAMU. Najlepszym z nich okazał się najmłodszy - Wojciech Wojtyła z MKS Istebna/skipol.pl TEAM, który zajął szóste miejsce w OPEN. 10 miejsce dla Dariusza Ślagi z Zakopanego, 14 był Robert Sadowski z Gołdapii (obaj skipol.pl TEAM).

 

Podium w kategorii kobiet uzupełniły Joanna Bronisz z UKS Rawa Sieldce/Fischer Jakuszyce oraz Magdalena Janiak z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

 

bieg piastów

 Pierwsza szóstka mężczyzn na dystansie 7km klasykiem/foto.Andrey Pradun

 

W klasyfikacjach branżowych zwyciężali:

bankowcy - Marek Chłopek - team nabiegowkach.pl

dziennikarze - Tomasz Hucał - Jakuszycka Akademia Biegowa

księgowi - Tomasz Kępczyński

lekarze - Jacek Mederski - team nabiegowkach.pl

leśnicy - Krzysztof Jeżdżerski

straż graniczna - Aleksandra Fundanicz - BioSG

 

WYNIKI LIVE - datasport.pl

WYNIKI pdf

 

 Zdjęcie: Marcin Oliva Soto

 

red