bieg lotników

W sobotę na trasach im. Stanisława Nahajowskiego Pod Żukowem rozegrano po raz 31 Bieg Lotników. Biegi główne wygrali Urszula Łętocha z LKS Makram Osieczany i Bogusław Gracz reprezentujący na tych zawodach Hotel Strwiąż.

 

Biegów w ostatni weekend było na ustjanowskich trasach pod dostatkiem. Sobotnie dopołudnie należało do dzieci i młodzieży, które rywalizowały na dystansach od 500 metrów do 3 kilometrów. Frekwencja z pewnością ucieszyła organizatorów, ponieważ w tym samym czasie odbywały sie także MP UKS-ów w Tomaszowie Lubelskim. Optymistyczny wniosek brzmi są jeszcze rezerwy w najmłodszych rocznikach.

 

Niedziela to już biegi główne na dystansach 20 kilometrów dla panów i 10 dla pań. Rozegrano także biegi w kategorii starszych panów :), którzy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów, dokładając jeszcze do tego rywalizację na klasycznej piątce biegów było sporo. Wszystkie dystanse biegano oczywiście klasykiem.

 

Jak już wspomniano wyżej bieg główny kobiet zwyciężyła Urszula Łętocha z LKS Makram Osieczany wyprzedzając o ponad minutę Izabelę Marcisz z ST Prządki Ski i o kolejnych kilka sekund Andżelikę Szyszkę z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. W biegu dotarły do mety 22 panie.

Panowie pobiegali na dwukrotnie dłuższym dystansie. Wygrał Bogusław Gracz z Zębu reprezentujący Hotel Strwiąż, przed Robertem faronem z Remsport Team (strata 2:26min) i Ukraińcem Oleksandrem Chenikalo z Lwowa. Z dystansem uporało się 94 zawodników, wśród nich dwóch naszych teamowiczów (skipol.pl TEAM) Sebastian Jarecki (13-OPEN, 2 miejsce w kategorii M2) z Bielska Białej i Ireneusz Rabski (27 OPEN; 3 - M2) z Skomielnej Białej.

 

W biegu na dystansie 5 km mężczyzn zwyciężył Marek Góra z Ustrzyk Dolnych przed Rymarowiczem Marcinem z Ustjanowej Górnej i Zielińskim Dawidem z Wysowej Zdroju. Natomiast wśród kobiet na tym samym dystansie zwyciężyła Lizis Sabina przed Konik Zuzanną  oraz Harsche Aleksandra - wszystkie z  MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

W biegu głównym mężczyzn 60-69 lat na dyst. 10 km zwyciężył Żerański Jacek - Śnieżne Trasy - Skipol 38:38,0, w biegu mężczyzn 70 lat i starsi zwyciężył Kranz Jacek - Watacha Wołosate 45:52,0

Łącznie w niedzielnych biegach wystartowało prawie 200 osób. Gratulujemy frekwencji organizatorom.

 

Wszystkie WYNIKI i GALERIE FOTO znajdziecie na stronie Biegu Lotników TUTAJ

 

red

Wyniki dwóch poprzednich edycji Biegu Lotników w artykułach poniżej