bieg gąsieniców

Na Równi Krupowej w centrum Zakopanego rozegrano 34. Bieg Gąsieniców. Na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym zwyciężyli Urszula Łętocha z LKS Makram Wiśniowa i Andrzej Pradziad z UKS Regle Kościelisko.

 

 

Trasa poprowadzona na Równi Krupowej to pętla o długości ok. 2,5 kilometra, którą wszyscy zawodnicy pokonywali dwukrotnie. Dla tych najszybszych zawodowców i zawodowych amatorów łatwa i płaska, dla tych słabszych ciągłe góra dół już tak łatwe i proste nie było. Jako pierwszy linię mety przeciął Andrzej Pradziad zawodnik klubu UKS Kościelisko. O druga lokatę pasjonującą walkę na finiszu stoczyli Piotr Michałek z team nabiegowkach.pl, oraz Robert Faron z remsport team. Ostatecznie Michałek okazał sie lepszy o ułamki sekundy.

W biegu nie prowadzono klasyfikacji OPEN, jednak z naszych obliczeń wynika, że czwarte i piąte miejsce zajęli Dariusz Ślaga i Paweł Bubula (obaj skipol.pl TEAM).

Wśród pań bezdyskusyjne zwycięstwo odniosła Urszula Łętocha z LKS Makram Osieczany.

 

Mała dygresja na temat sprzętu, jak wiemy sam nie biega musi stać jeszcze na nim człowiek do kompletu. Szczere wyrazy szacunku dla pana, który całą trasę przebiegł na nartach produkowanych niegdyś w fabryce w Szaflarach (tak tak, kiedyś produkowaliśmy narty i to niezłe) - Polsport model Gorce E 540. Narty liczyły sobie ni mniej ni więcej tylko 43 lata. Gratulujemy!

 

bieg gąsieniców

Podium w kategorii kobiet senior, od lewej: Maria Fatla, Urszula Łetocha i Karolina Czarnecka

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

dziewczynki 2005 i młodsze - Anna Janik z ZSMS SP 10 Zakopane

chłopcy 2005 i młodsi     - Karol Stachoń - SMS Zakopane

masters kobiety - Dorota Szczotka - LKS Spójnia Górki Wielkie

masters mężczyźni - Robert Faron - remsport team

weteran 1 kobiety - Halina Olejniczak - Kościelisko

weteran 2 mężczyźni - Piotr Michałek - team nabiegowkach.pl - Jaworzynka

weteran 2 kobiety  -  Anna Krupa z Szaflar

weteran 2 mężczyźni - Tadeusz Majoch skipol.pl TEAM (Zakopane)

senior kobiety  - Urszula Łetocha - LKS Makram Wiśniowa

senior mężczyźni - Andrzej Pradziad - UKS Regle Kościelisko, podium w tej kategorii na zdjęciu głównym, od lewej Paweł Bubula, Andrzej Pradziad i Zbigniew Obrochta.

 

Poniżej w galeri zdjęć z dekoracji dzisiejszych zawodów mamy także kilka zdjęć z wynikami, na oficjalne cierpliwie czekamy. Dodam jeszcze, że w biegu z tak długoletnią tradycją wystartowało około 60 zawodników.

 

GALERIA FOTO

 

Kuba Cieślar