antolec

Uphill na Turbacz XC - Śladami Olimpijczyków mową imprezę na narciarsko biegowej mapie Polski wygrywa Jan Antolec z Obidowej. Drugie miejsce zajmuje kolejny nasz kadrowicz, ósmy sprinter niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Lahti Maciej Staręga. Najszybszą kobietą na mecie jest Kornelia Kubiińska z Skawy. Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej  (skipol.pl team) druga na Turbaczu.

 

Uphill na Turbacz to jedenaście kilometrów wspinaczki, 500 metrów różnicy poziomu, trasa wiodąca z Obidowej na szczyt Turbacza to jedna z bardziej urokliwych tras w Małopolsce. Dzisiaj rozegrano tam pierwsze oficjalne zawody, na starcie, których stanęła trójka naszych kadrowiczów oraz prawie setka śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z górą.

Wygrał Jan Antolec (foto), który ustanowił rekord trasy, od dzisiaj wynosi on 43,03 minuty, ciekawe, kiedy i kto go pobije? Drugie miejsce dla Macieja Staręgi, trzeci czas należy do Kornelii Kubińskiej.

 

Na starcie nie zabrakło oczywiście zawodników naszego teamu, ósme miejsce w OPEN zajął Dariusz Ślaga z Zakopanego, drugie miejsce wśród kobiet zajęła Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej, niedawna uczestniczka Mistrzostw Świata Masters w Szwajcarii.

 

WYNIKI  sts-timing.pl

Czekamy na komunikat prasowy organizatora.

 

kace

 

Wyżej podpisany był na liście startowej zawodów, niestety obowiązki partnera medialnego Pucharu Azoty wezwały mnie do Jakuszyc. Jednak Turbacz zaliczyłem już w tym roku trzy razy, mam nadzieję, ze organizatorzy wybaczą mi tą małą dezercję.