Czech Pavel Ondrasek wygrał 41. Bieg Piastów, wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Justyna Kowalczyk, która do mety dotarła jako 6.

 

41. Bieg Piastów na głównym dystansie 50 km techniką klasyczną wygrał Pavel Ondrasek z Czech, który na finiszowej prostej wyprzedził swojego rodaka Jakuba Psenickę. Trzecie miejsce zajął kolejny zawodnik z Czech Jiri Harcuba, czwarty był jego rodak Dan Slechta, a na piątym miejscu finiszował Marek Ondrej.

 

Wśród kobiet, zgodnie z oczekiwaniami, bezkonkurencyjna okazała się Justyna Kowalczyk, która do mety dotarła na 6. miejscu open, jako pierwsza zawodniczka z Polski.

 

7. miejsce zajął Niemiec Toni Escher, 8. był kolejny zawodnik z Czech Michal Sedlacek, a 9. Sten Waehrischz Niemiec.

 

Na 10. miejscu uplasował się najlepszy z Polaków Daniel Iwanowski, na 12. pozycji mamy kolejnego zawodnika z Polski Grzegorza Legierskiego. 13. miejsce zajął Wojciech Pelczar, 16. był Robert Gleń, 18. Piotr Habrat, a czołową 20 zamknął Krzysztof Pływaczyk.

 

Na 19. miejscu uplasowała się, druga wśród kobiet, Czeszka Karolina Grohova. Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Zuzana Kocumova z Czech (29. miejsce open).

 

Na 23. i 25. miejscu uplasowali się zwodnicy skipol.pl TEAM-u Paweł Bubula i Józef Wojtyła. Gratulacje!

 

WYNIKI (pierwsze nieoficjalne - datasport.pl)

 

foto: Bieg Piastów