W Czarnorzekach koło Krosna rozegrano dziś Memoriał Marka Marcisza Jr - Zawody w biegach narciarskich o Puchar Wójta Gminy Korczyna.

 

 

GALERIA FOTO foto.Dariusz Kołtko

 

Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy. Chłopcy urodzeni w roku 2010 i młodsi ścigali się na dystansie 500 metrów. Wygrał Jan Wójcik reprezentujący Śnieżne Trasy Krzywa, drugi był jego klubowy kolega Ksawery Nykiel, a na trzecim miejscu uplasował się Kacper Grasela z KS SPEED Jasło.

Podobnie dziewczynki 2010 i młodsze miały do pokonania 500 metrów. Wygrała Kalina Organiściak z Hermanowej, drugie miejsce zajęła Maja Staroń z Krosski REMSPORT, a trzecie miejsce wywalczyła zawodniczka gospodarzy Stowarzyszenia Sportowego Prządki SKI Maja Niemczycka.

 

Kolejna kategoria, chłopców urodzonych 2008-2009, miała do pokonania kilometr. Wygrał Szymon Marcisz ze Stowarzyszenia Prządki SKI, drugie miejsce zajął Benedykt Dardziński UKS Hańczowa, a trzeci był Szymon Ziemba MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Natomiast wśród dziewczynek wygrała Wanda Dardzińska przed Roksaną Kuruc, obie UKS Hańczowa. Trzecia była Wiktoria Romanowicz z Ustianowej.

 

Wśród chłopców z roczników 2006-2007, którzy rywalizowali na dystansie 1,5 km triumfował Antoni Żółkiewski reprezentujący MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski, drugie miejsce zajął Sebastian Garbowski, a trzeci był Mateusz Penar, obaj UKS Karpaty Klimkówka.

Wśród dziewcząt na półtora kilometra bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki MKS HALICZ Ustrzyki Dolne zajmując wszystkie miejsca na podium. Wygrała Martyna Fundanicz przed Weroniką Kisielewicz i Michaliną Winnicką.

 

Kolejna grupa obejmująca roczniki 2004 i 2005 miała już do pokonania 2,5 km. Najlepszy w grupie chłopców okazał się Radosław Dybka KS SPEED Jasło, drugie miejsce zajął Krzysztof Kiełbasa LKS CERBUD Ptaszkowa, a trzeci był Hubert Tomaszek z MKS HALICZ Ustrzyki Dolne.

Wśród dziewcząt na czele Urszula Juszczyk i Maja Cybruch z MKS Halicz, a na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Górska z LKS CERBUD Ptaszkowa.

 

Również gimnazjaliści ścigali się na dystansie 2,5 km. Bieg chłopców wygrał Szymon Rygiel SS Prządki SKI przed Dawidem Zielińskim i Aleksandrem Pająk, obaj UKS Hańczowa.

W biegu dziewcząt triumfowała Martyna Okarma z UKS Hańczowa, druga była Renata Prędki z Halicza Ustrzyki, a na najniższym stopniu podium stanęła Jolanta Chwostk z Ustianowej.

 

Bieg OPEN mężczyzn, rozgrywany na dystansie 5 km, wygrał Dawid Bril KS AZS AWF Katowice, drugi był Robert Gleń MUKS Podkarpacie Jedlicze, a trzecie miejsce zajął Damian Ciborowski KS SPEED Jasło.

W biegu kobiet triumfowała Marcela Marcisz przed Izą Marcisz (SS Prządki SKI) i Zuzanną Konik MKS Halicz.

 

Bieg na dystansie 1,5 km w kategorii 1967+ wygrał Jacek Habrat z Krosna, drugie miejsce zajął Piotr Paryś KS SPEED Jasło, a trzeci był Marian Furtyna z Krosna.

Wśród kobiet wygrała Barbara Marcisz.

 

WYNIKI

 

huk