Finałowe zawody cyklu Enervit Classic, rozgrywane na dystansie 15 km, zgromadziły na Polanie Jakuszyckiej rekordową liczbę blisko 300 uczestników. Jako pierwszy na mecie pojawił się Daniel Iwanowski, a z pań najlepsza była Anna Gałek (Enervit Yoko Team).

 

Zwycięzca na pokonanie wyznacznego dystansu potrzebował 46 minut i 7 sekund. Drugi, ze stratą 6 s, na mecie pojawił się Tomasz Kałużny (Enervit Yoko Team) przypieczętowując tym zwycięstwo w całym cyklu.

 

Na trzecim miejscu, ze stratą 23 s, uplasował się Jakub Mroziński, dało mu to drugie miejsce w klasyfikacji łącznej. Czwarty był Piotr Michałek (Team Nabiegówkach.pl), piąty Łukasz Bronowicki (Enervit Yoko Team), a szósty Krzysztof Pływaczyk z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej.

 

69. miejsce zajął reprezentant naszego skipol.pl TEAM-u Jakub Czaplewski. 

 

Wśród kobiet najlepsza dziś okazała się Anna Gałek (Enervit Yoko Team), która z czasem 57:24 zajęła 34. miejsce. Na drugiej pozycji wśród pań uplasowała się zwyciężczyni klasyfikacji łącznej cyklu Katarzyna Witek (Team Nabiegówkach.pl/TN Biegówki Wesoła).

 

Na trzecim miejscu uplasowała się Czeszka Alena Jindroskova, a czwarta była Bernadeta Piotrowska, której komentarza posłuchać możemy przy okazji transmisji biegów Pucharu Świata.

 

WYNIKI (datasport.pl)

foto.Bieg Piastow (FB)