szelment

VII Międzynarodowy Bieg Narciarski o Puchar Bieguna Zimna, 11.02.2017r. Szelment k/Suwałk.
Po rocznej przerwie WOSIR Szelment specjalizujący się przede wszystkim w narciarstwie zjazdowym powrócił do swojego Pucharu Bieguna Zimna. Faktyczne było przenikliwie zimno.

 

informacja prasowa organizatora:

Trasa zawodów została zlokalizowana obok jednego ze stoków zjazdowych (w przeszłości rozgrywaliśmy tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski) należała do wymagających, a dla niektórych z ponad 80-tki startujących była ponad możliwości. Choć to impreza rekreacyjna, to na trasach widzieliśmy kilka intersujących pojedynków.

Wśród kobiet zwyciężyła, powracająca do zdrowia, Emilia Romanowicz. Rywalkom nie dała żadnych szans, ale z przyjemnością patrzyło się na jej ściganie się z mężczyznami. Tu natomiast prym wiódł Klan Ciborowskich. Od samego początku nadawali ton zawodom i między sobą rozegrali sprinterski finisz.

W kategoriach młodzieżowych na szczególną uwagę zasługuje pojedynek czterech juniorów D (UKS Hubal Białystok) ze swoją koleżanką klubową Hanną Popko. Na finiszu tylko Paweł Żynel był o 0,49 sek. szybszy od dziewczyny. Świetny i zwycięski pojedynek stoczył Szymon Szczykowski z UKS Puszcza Supraśl z koalicją Hubalczyków w juniorze C. W tej kategorii wiekowej dobrze wypadła Aleksandra Siemieniuk z Puszczy, a bardzo mądrze pojechała Iza Pieńczykowska z Hubala. W juniorze E najmłodszy z Klanu Itan Ciborowski z Pisza zdeklasował swoich rywali, a wśród dziewcząt na pochwałę zasługują podopieczni trenera Piotra Zaręby z Malawicz i Kamionki Starej.


Lech Szargiej
PS. Szkoda, że nie dopisali narciarze zza wschodniej granicy, niemniej jednak na Podlasiu z celem koordynacji imprez narciarskich potrzebny "okrągły stół".

 

od redakcji:

W zawodach startowała nasza "dywizja północna: czyli skipol TEAM Gołdap.

Trzecie miejsce na podium zajął Hubert Paszkowski, Robert Sadowski był szósty, Dariusz Rogala ósmy, a Sebastian Saniuk zajął dziewiąte miejsce.

 

WYNIKI BIEGÓW SZELMENT

 

red