antolec

IX Bieg Podhalański w Nowym Targu wygrali Kornelia Kubińska i Jan Antolec (foto), zawodnicy kadry Polski w biegach narciarskich. Najlepsi wśród amatorów to Edyta Olcoń i Dariusz Ślaga z skipol.pl TEAM. Zawodnicy naszego teamu przegrali tylko z zawodowcami. Gratulujemy!

 

Odwilż dotarła niestety również do Nowego Targu i nieco skomplikowała plany organizatorom. Na trasie pojawiły się przetarcia, które trzeba było zasypać, a trasa po nocnym przymrozku z każdą chwilą robiła się coraz bardziej grząska. Do tego mgła, która momentami ograniczała widoczność poniżej 50 metrów sprawiły, że organizatorzy postanowili ulżyć nieco startującym na głównym dystansie skracając trasę z 30 do 20 kilometrów. I bardzo dobrze, bo w inaczej ta relacja prawdopodobnie by nie powstała ;) 

 

Bieg Główny IX Biegu Podhalańskiego ze startem i metą na lotnisku w Nowym targu wygrali zawodnicy kadry narodowej w biegach narciarskich Kornelia Kubińska z AZS AWF Katowice i Jan Antolec z Obidowej.

 

Druga lokata w biegu mężczyzn należy do Jakuba Twardowskiego z AZS Zakopane, trzecie miejsce to zawodnik naszej kadry młodzieżowej Mateusz Chowaniak reprezentujący UKS Regle Kościelisko.

 

Najlepszym amatorem na tym dystansie został zawodnika naszego teamu Dariusz Ślaga z Zakopanego. Drugie miejsce także zostaje u nas (skipol.pl TEAM) zajął je Józef Wojtyła z Pogórza. Podium w kategorii amatorów uzupełnia Adam Matuszny z Istebnej.

 

 W biegu kobiet drugie miejsce, za Kubińską, zajęła Justyna Pradziad z UKS Regle Kościelisko. Trzecia była Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej, zawodniczka skipol.pl TEAM. Edyta (na zdjęciu poniżej) jest także pierwszą amatorką dzisiejszych zawodów.

 

olcon edyta

 

Bieg na 15 km, zaliczany do Pucharu Polski Amatorów wśród mężczyzn wygrał Piotr Michałek przed Grzegorzem Legierskim, obaj Team nabiegówkach.pl, a trzeci był Słowak Lukas Olejar.

 

Wśród kobiet wygrały zawodniczki LKS Wiśniowa Osieczany Weronika Kaleta przed Iwoną Piekarz, trzecia była Elżbieta Dorula. Natomiast wśród amatorek najlepsza była Małgorzata Gąsienica z Kościeliska, druga była Agnieszka Tomaszewska, a trzecia Marta Naglik z naszego skipol.pl TEAMu.

 

W najkrótszym z biegów na dystansie 5km wygrali Łukasz Bachleda i Marcelina Wojtyła (skipol.pl TEAM).

 

Na koniec chciałbym wszystkich przeprosić, zwłaszcza organizatorów, że nie zostałem do końca i że ta relacja jest bardzo lakoniczna, ale dzisiejszy bieg dał mi się naprawdę we znaki. Dziękuję za symboliczną "1" na starcie i za skrócenie dystansu, bo prawdopodobnie ambicja kazałaby mi biec dalej mimo, że ciało dawno miało już dość.

 

WYNIKI link do strony pomiaru czasu

 

Hubert Koszyk