bieg jaćwingów

Drugi dzień XXVIII Biegu Jaćwingów w Gołdapi to biegi stylem dowolnym na dystansach od 20 kilometrów (bieg główny) do 200 metrów dla najmłodszych adeptów biegania na nartach. Bieg główny wygrała wczorajsza zwyciężczyni biegu klasykiem Emilia Romanowicz z Puszczy Supraśl oraz Litwin Marijus Butrimavicius. Swoje kategorie wiekowe wygrali zawodnicy skipol.pl TEAM Gołdap Hubert Paszkowski (M40) i Robert Sadowski (M50).

 

W biegu głównym na dystansie 20 kilometrów nie było tak pasjonującego finiszu jak wczoraj, kiedy to Kacper Janowski z Białegostoku wygrał dosłownie o paznokieć. Dzisiajszy zwycięzca Butrimavicius uzyskał ponad minutę przewagi na resztą stawki. Nie było walki o zwycięstwo, była za to walka o drugie miejsce, z której ponownie zwycięsko wyszedł Janowski z białostockiego Hubala. Ten sam czas zmierzono trzeciemu na podium Marcinowi Branasowi z Warszawy. Marcin to były zawodnik, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów.

Na tym nie koniec sprinterskich pojedynków na finiszu, czwarty na mecie Bastian Ciborowski z Seba Sport Pisz pokonał o dwie sekundy Huberta Paszkowskiego z skipol.pl TEAM Gołdap o dwie sekundy i o kolejne dwie kolejnego naszego zawodnika Roberta Sadowskiego także z Gołdapi ( na zdjęciu poniżej Robert na mecie wczorajszego biegu klasykiem).

 

 

Bieg kobiet wygrała Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl, w ostatnich latach dominatorka biegu w Gołdapi. Kolejne miejsca zajęły zawodniczki UKS Hubal Białystok Magda Kułakowska i Agata Dakowicz.

4. Aneta Ciborowska - Seba Sport Gołdap

5. Justyna Korotko - skipol.pl TEAM Gołdap

6. Karolina Rowińska.

 

Łyżwowy dzień XXVIII Biegu Jaćwingów to także krótsze dystanse, na których także nie brakowało walki.

Bieg na 10 kilometrów OPEN wygrał Alan Ciborowski z KS Speed Jasło, z tym samym czasem sklasyfikowano jako drugiego Pawła Pokutko z UKS Hubal Białystok. Trzecie miejsce dla Józefa Wilczewskiego z PSP Gołdap.

Bieg kobiet na tym dystansie wygrała Katarzyna Ciborowska z KS Speed Jasło, przed Aleksandrą Trzaskowską i Agatą Poczman z TN Biegówki.

W biegu na dystansie 5 kilometrów wszysycy startujący mieli szanse na podium. Wystartowało i ukończyło bieg trzech, wg kolejności na mecie : Bartłomiej Zyborowicz, Bartosz Bester i Arleta Misiewicz.

 

Dla najmłodszych rozegrano także bieg na dystansie 3 kilometrów. Bieg im. Dariusza Mentla, pochodzącego z Gołdapi kadrowicza, zawodnika KS Śnieżki Karpacz, który zginął tragicznie w latach 90-tych ukończyło 29 zawodniczek i zawodników. Brawo dla organizatorów za upamietnienie Darka, miałem okazję biegać z nim jeszcze na przełomie lat 80 i 90-tych.

Wygrał Szymon Szczykowski z UKS Puszcza Supraśl, przed dwójką zawodników UKS Hubal Białystok Emanuelem Sosnowskim i Mikołajem Czabanem. Najszybszą dziewczyną była Roksana Ciborowska z KS Speed Jasło, siódma w OPEN.

 

Nie możemy pominąć ważnego :) wydarzenia dzisiejszych zawodów w Gołdapi, czyli najważniejszego w życiu, pewnie pierwszego startu najmłodszych z najmłodszych czyli przedszkolaków.

Dzieci w wieku od od 5 do 7 lat ścigały się na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Podajemy pełne wyniki, a nuż będzie to kiedyś ważna chwila w życiorysie przyszłych mistrzów olimpijskich.

1. Ida Wojtas - Juchnajcianie

2. Maciej Mechel - Cartusia

3. Jakub Krugier - SP Dubienniki

4. Kalina Klikowicz

5. Tatiana Ciborowska - KS Speed Jasło.

 

WYNIKI XXVIII BIEG JAĆWINGÓW F - datasport.pl

 

XXVIII Bieg Jaćwingów przeszedł niniejszym do historii, wrócimy jeszcze do podsumowania zawodów w najbliższych dniach.

 

kace