olcon edyta

XXXIII Bieg Gąsieniców został dzisiaj rozegrany na Polanie Chotarz w Kościelisku. Bieg główny kobiet na dystansie 5 kilometrów wygrała Edyta Olcoń z skipol.pl TEAM, bieg mężczyzn na dwukrotnie dłuższym dystansie wygrał Bogusław Gracz z Nordiclife. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Bieg Gąsieniców chyba po raz pierwszy w swojej historii opuścił rodzime Zakopane i wyemigrował do Kościeliska z korzyścią dla siebie i dla zawodników. Niestety biegi ze skokami nie wygrają, tutaj mamy zdecydowanie lepiej - powiedział anonimowo jeden z organizatorów. Z tym zresztą nie sposób sie nie zgodzić, jak na zimową stolicę Polski, jedna dwu i półkilometrowa pętla COS-u to stanowczo za mało.

W Kościelisku nie brakuje klimatu dla biegów, nie brakuje tras, po prostu jest wszystko czego potrzeba biegaczom narciarskim. Może to pomysł na Bieg Gąsieniców na przyszłośc?

 

Bieg na dystansie 10km mężczyzn zakończył się zwycięstwem Bogusława Gracza, drugie miejsce zajął Robert Faron z Zalesia (remsport), Piotr Michałek z team nabiegowkach.pl na najniższym stopniu podium.

Pasjonującą walkę o czwarte miejsce stoczyli dwaj zawodnicy, Paweł Bubula (skipol.pl TEAM) i Grzegorz Legierski (team nabiegowkach.pl). Ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy pokonując Legierskiego o 4 dziesiąte sekundy. Szóste miejsce dla Zbigniewa Obrochty z UKS Regle Kościelisko.

W biegu na głównym dystansie startowała jeszcze dwóch naszych (skipol.pl TEAM) zawodników, Dariusz Ślaga zajał 10 lokatę, a na miejscu 14 został sklasyfikowany Sebastian Jarecki z Bielska Białej.

WYNIKI MEN OPEN

 

Nie obeszło się oczywiście bez problemów. Szczególnie ci walczący o najwyższe lokaty mieli kłopoty z odpowiednim dobraniem smarów. Już przygotowana kocepcja, waliła się w ostatniej chwili. Pogoda po prostu sprzyjała organizatorom, wcześniej wilgotne i zamglone Kościelisko zaraz po starcie pojaśniało, wyszło słońce.

Jednak reszta zafunkcjonowała znakomicie.

 

 

 Bieg kobiet wygrała Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej, z dużą wynoszącą prawie dwie minuty przewagą nad Małgorzatą Gąsienicą z Gąsienica Sport. Trzecia lokata dla Agnieszki Tylki z Czarnego Dunajca (KS Chochołów), która jednocześnie wygrała bieg juniorek. Kolejne lokaty w kalsyfikacji OPEN kobiet to:

4. Małgorzata Iwaniec UKS Regle Kościelisko

5. Maria Nędza - Kościelisko dla biegaczy

6. Weronika Jarecka - skipol.pl TEAM

WYNIKI KOBIET OPEN

 

Zdjęcie pochodzi z Pucharu Koscieliska z grudnia 2016, w chwili obecnej śniegu w Kościelisku wbród.

 

red