mogielica

W ostatni dzień roku 2016 na trasie Mogielica koło Limanowej rozegrano Bieg Sylwestrowy Beskidu Wyspowego i Gorców. Zwyciężyli Weronika Kaleta z LKS Wiśniowa Osieczany i Wojciech Pelczar z MUKS Podkarpacie Jedlicze.

 

Trasa biegu planowana początkowo na 21 kilometrów, została ostatecznie, decyzją organizatorów, skrócona prawie o połowę. Zawodniczki i zawodnicy biegali na dystansie 12 kilometrów stylem klasycznym.

 

Bieg wygrał z dużą przewagą nad resztą stawki Wojciech Pelczar w czasie 34:23,04 minuty. Ponad dwie minuty stracił do zwycięzcy Paweł Bubula z skipol.pl TEAM, jego przewaga nad trzecim na mecie Robertem Gleniem z MUKS Podkarpacie Jedlicze wyniosła także ponad dwie minuty. Walka o trzecie miejsce w biegu odbyła się jak się to często mówi na sekundy. Zdobywca trzeciego miejsca Gleń, wyprzedził czwartego na mecie Stanisława Gąsienicę o 12 setnych sekundy, strata piątego - Władysław Olszowski z team nabiegowkach.pl - to pół sekundy. Szósta lokata to kolejny zawodnik z Krosski Remsport Krosno Bogdan Kustroń. Na zdjęciu podium panów w kategorii OPEN.

Paweł Bubula drugi na mecie nie szczędził słów pochwały organizatorom -  trzy tory w jedną stronę, tor powrotny, profesjonalnie przygotowana trasa. Gratuluję organizatorom.

GALERIA FOTO z dzisiejszych zawodów

 

Bieg kobiet wygrała Weronika Kaleta z LKS Wiśniowa Osieczany, przed swoją koleżanką klubową Iwoną Piekarz i Katarzyną Witek z biegówki Wesoła/team nabiegowkach.pl. Kolejne miejsca w biegu pań zajęły Karolina Kaleta i Małgorzata Bajer z LKS Wiśniowa Osieczany.

 

 WYNIKI OPEN

 

WYNIKI KATEGORIE

 

Jutro zaprezentujemy relację z biegu autorstwa jednego z uczestników.

red