podmenu

Facebook

Ankieta

NA NARTOROLKACH JAKIEJ FIRMY BIEGASZ

Archiwum ankiet

Ostatnie komentarze

Tag : mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym

lahti2017

Mistrzostwa świata za 100 dni. Lahti prawie gotowe

- Teraz już wszystko sprowadza się do dopieszczenia detali– mówi w rozmowie ze Skipolem dyrektor generalny mistrzostw świata w Lahti Janne Leskinen. W Finlandii wszystko ma być gotowe przed czasem. Zostało sto dni.

Komentarzy: 0

2016-11-14 14:34

Czytaj więcej

NASI PARAOLIMPIJCZYCY W USA.

Ekipa polskich para olimpijczyków w biegach narciarskich i biathlonie przebywa w Cable-Wisconsin (USA).Oto relacja Katarzyny Rogowiec:

Witam,
informujemy, że:
Wisconsin – Cable, tutaj też klimat się ociepla – czy warunki śniegowe będą sprzyjały reprezentantom Polski w narciarstwie biegowym i biatlonie paraolimpijskim?
Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek wraz z trenerami: Witoldem Koperniakiem i Stanisławem Ślęzakiem (wszyscy na zdjęciu) są już na miejscu kolejnych zmagań biegowych i biatlonowych tj. w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Cable w Stanie Wisconsin.

Komentarzy: 0

2012-01-26 09:14

Czytaj więcej

SZKOŁY PODSTAWOWE Z MAŁOPOLSKI TAKŻE BIEGAŁY W KASINIE WIELKIEJ.

W Małopolskie Lidze SZS w biegach narciarskich w Kasinie Wielkiej startowali także biegacze narciarscy ze szkół podstawowych. Klasy VI rywalizowały na dystansie 2 kilometrów stylem klasycznym.

Wśród sześcioklasistek zwyciężyła Magda Piczura z SP 1 Ciche.Drugi stopień podium dla Agnieszki Gucwy z SP Ptaszkowa, trzecie miejsce dla Iwony Piekarz z SP Osieczany.Klasa V i ten sam dystans to zawodniczki z SP Ciche.Wygrała Sylwia Michalczak, przed Katarzyną Szwajnos.Trzeci stopień podium dla Doroty Lachor z SP Kłodne.

Najmłodsze zawodniczki z klas IV i młodszych miały do pokonania dystans 1 kilometra.Zwyciężyła Kamila Gąsienica z SP Kościelisko.Drugie miejsce zajęła Weronika Merena z SP Hańczowa (zwyciężczyni pierwszej edycji Ligi w Banicy), trzecie Weronika Bieniasz z SP 1 Ciche.

Wśród zawodników z klas VI-ych bieg na 2 kilometry wygrał Dariusz Staszel z SP Kościelisko.Drugi stopień podium dla Artura Wacławiaka z SP Podszkle, trzeci dla Kacpra Guńki z SP Chochołów.

Klasy piąte wygrał Damian Dawid z SP Piątkowa (drugie zwycięstwo w lidze),drugi czas należy do Mariusza Smoły z SP Wysowa, trzecia lokata to Jan Nawara z SP Kościelisko.

Kategorię najmłodszą tj.chłopców urodzonych w roku 2001 i młodszych wygrał Dawid Zieliński (na zdjęciu) z SP Wysowa.Druga lokata ze stratą 1,1 sekundy to zawodnik z SP 20 Nowy Sącz Karol Smajdor.Miejsce trzecie wywalczył Dawid Haberny reprezentujący SP Podczerwone.

WYNIKI ZAWODÓW       GALERIA DEKORACJE

Komentarzy: 0

2012-01-25 17:53

Czytaj więcej

II ZAWODY MAŁOPOLSKIEJ LIGI 2012 W BIEGACH NARCIARSKICH-KASINA WIELKA.

Druga edycja Małopolskiej Ligi SZS 2012 ,zawody o Puchar Starosty Limanowskiego ,w biegach narciarskich odbyła się dzisiaj na trasach biegowych w Kasinie Wielkiej.Myślę, że wszyscy byli zaskoczeni ilością startujących zawodników, konkurencję ukończyło 409 młodych biegaczy narciarskich z Małopolski, co jest tegorocznym rekordem  w narciarskich zawodach biegowych.Gratulacje dla organizatorów, którzy bez większych problemów poradzili sobie z taką ilością startujących.

Komentarzy: 0

2012-01-25 16:44

Czytaj więcej

RANKING DO ZOOM ŚLĄSK 2012

Ranking do Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląsk 2012 w konkurencji biegi narciarskie.

Zamieszczamy Ranking eliminacji do ZOOM Sląsk 2012 po czterech biegach eliminacyjnych, w kategoriach junior i juniorka A i B.Przypominamy, że zmiana punktacji jest spowodowana zwiększeniem limitu zawodników mających prawo startu na OOM.

Rankingi przygotował przew.komisji biegów PZN p.Grzegorz Staręga.

junior A   juniorka A     JUNIOR/KA B

Komentarzy: 0

2012-01-23 09:52

Czytaj więcej

Zwycięstwo Macieja Staręgi w Slavic Cup (Strbske Pleso).

Zawodnik UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga wygrał dzisiaj sprinty narciarskie w rozgrywanym w Szczyrbskim Plesie na Słowacji zawodach Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup.Maciek w finale pokonał Słowaka Petra Mlynara i kolejnego z Polaków Sebastiana Gazurka.Dwa miejsca na podium w Slavic Cupie to niewiątpliwy sukces naszych reprezentantów.

Komentarzy: 0

2012-01-21 12:12

Czytaj więcej

Marcela Marcisz i Krystian Kobylański wygrywają Puchar Bieszczad dowolnym.

Drugi ostatni dzień Pucharu Bieszczad 2012 w biegach narciarskich,rozgrywanego na trasach Pod Żukowem w Ustjanowej to biegi stylem dowolnym.Seniorki i juniorki A rywalizowały na tym samym dystansie 10 kilomterów, najlepszy czas osiągneła reprezentantka miejscowego Halicza Marcela Marcisz , odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w zawodach.Czas Marceli to 30 minut i jedna sekunda.Dwie minuty i 49 sekund straty, zanotowała na koncie druga z seniorek Katarzyna Iskra z UKS Rawa Siedlce,trzecie miejsce dla Karoliny Maruszczak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe z ponad 5-cio minutową stratą.

Komentarzy: 0

2012-01-21 11:05

Czytaj więcej

Junior C dla Rafała Szymbary i Natalii Zając.

Puchar Bieszczadów w kategorii junior C zostaje u gospodarzy za sprawą Rafała Szymbary (FOTO) Natalii Zając.Zawodnik MKS Halicz Ustrzyki Dolne wygrał bieg na 3 kilometry stylem klasycznym.Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy z UMKS Marklowice Wojciech Fojcik (strata 2,6 sekundy) i Filip Kroemer (strata 4 sekundy).Kolejne osiem dziesiątych straty zanotował czwarty w dzisiejszym biegu Kamil Smoła z UKS Hańczowa.14,7 sekundy to strata piątego w dzisiejszym biegu Macieja Piergiesa z MKS Halicz, szósty Mateusz Hałasa z MULKS Tomaszów Lubelski ,jego strata to 20,4 sekundy.

Komentarzy: 0

2012-01-20 11:58

Czytaj więcej

W junior B zwycięstwa Sylwii Molitor i Andrzeja Pradziada.

Kategoria juniorek i juniorów B w Pucharze Bieszczadów rywalizowała dzisiaj na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym.Bieg jest jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Śląsk 2012.Bieg juniorek B wygrała zawodniczka UMKS Marklowice Sylwia Molitor z czasem 16:57 minuty.7 sekund straciła druga na mecie Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski,kolejną sekundę straciła sklasyfikowana na trzecim miejscu Dorota Pilch z Wisły Ustronianki.

Komentarzy: 0

2012-01-20 11:39

Czytaj więcej

Puchar Bieszczadów dla zawodników z Ukrainy.Szczecina trzeci.

Rozgrywany na trasach w Ustjanowej Puchar Bieszczad 2012, bieg narciarski na 10 kilometrów stylem klasycznym zakończył się podwójnym zwycięstwem Ukraińców.Trymfował Wasyl Kowal z czasem 28:13 minuty, przed Dymitrem Kozaczokiem.Trzeci stopień podium dla najlepszego z Polaków Sławomira Szczeciny z klubu KS Jedność Nowy Sącz.Sławek stracił do zwycięzcy 2:03 minuty.

Komentarzy: 0

2012-01-20 11:27

Czytaj więcej
images/archiwum-2012-10-20/szs%20logo.jpg

MAŁOPOLSKA LIGA SZKOLNA-BANICA-LISTA STARTOWA

17 stycznia w Banicy Krzywem odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Małopolskiej Ligi Szkolnej w biegach narciarskich.Na liście startowej jest ponad 200 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych z gimnazjów i szkół podstawowych. Przypominamy, że biegi odbędą się stylem klasycznym!!  lista startowa

Komentarzy: 0

2012-01-16 17:55

Czytaj więcej

Urszula Łętocha i Dawid Bril startują jutro w Innsbrucku.

Jutro nasi reprezentanci w biegach narciarskich na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Innsbruck 2012 wystartują w pierwszych biegach.Urszula Łętocha wyruszy na trasę  5km stylem klasycznym o  godzinie 10:13.W biegu, w którym wystartuje 40 zawodniczek (lista startowa) rozlosowanych wg. aktualnych FIS punktów ,Ula pobiegnie z numerem 26. Dawid Bril, także startujący z numerem 26 wystartuje o godz.11:58, będzie rywalizował na dystansie 10 km stylem klasycznym (lista startowa).Trzymamy kciuki za naszych młodych olimpijczyków.

Komentarzy: 0

2012-01-16 17:16

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p